Danske mestre landevejscykling

Danske mestre i Landevejscykling 

DM Elite - Linieløb

2017: Mads Pedersen, Nicolai Brøchner, Alexander Kamp
2016: Alexander Kamp, Michael Valgren, Lasse Normann Hansen
2015: Chris Anker Sørensen, Martin Mortensen, Alexander Kamp
2014: Michael Valgren Andersen, Michael Carbel Svendgaard, Michael Mørkøv
2013: Michael Mørkøv, Morten Øllegaard, Casper Folsach
2012: Sebastian Lander, Nicki Sørensen, Andre Steensen
2011: Nicki Sørensen, Martin Mortensen, Michael Reihs
2010: Nicki Sørensen, Lars Bak, Anders Lund
2009: Matti Breschel, Chris Anker Sørensen, Frank Høj
2008: Nicki Sørensen, Matti Breschel, Jens-Erik Madsen
2007: Alex Rasmussen, Jacob Moe Rasmussen, Jonas Aaen Jørgensen
2006: Allan Johansen, Jacob Moe Rasmussen, Troels Vinther
2005: Lars Bak, Lars Michaelsen, Matti Breschel
2004: Michael Blaudzun, Stig Dam, Matti Breschel
2003: Nicki Sørensen, Allan Johansen, Bo Hamburger
2002: Michael Sandstød, Michael Blaudzun, Bo Hamburger
2001: Jacob Piil, Nicolai Bo Larsen, Michael Blaudzun
2000: Bo Hamburger, Nicolaj Bo Larsen, Rolf Sørensen
1999: Nicolai Bo Larsen, Mikael Kyneb Holst, Jacob Moe Rasmussen
1998: Frank Høj, Bo Hamburger, Michael Sandstød
1997: Nikolai Bo Larsen, Lars Michaelsen, Rolf Sørensen
1996: Bjarne Riis, Bo Hamburger, Jesper Skibby
1995: Bjarne Riis, Brian Holm, Peter Meinert
1994: Michael Blaudzun, Marc Strange Jacobsen, Nikolai Bo Larsen
1993: Kim Marcussen, Alex Pedersen, Klaus Kynde
1992: (Prof) Bjarne Riis, Bo Hamburger, Kenneth Weltz
1992: (Amt) Lars Michaelsen, Lars Bonde Nielsen, Henrik Albæk
1991: Kim Marcussen, Lars Michaelsen, Per Sindahl
1990: Brian Petersen, Søren Christiansen, Peter Clausen
1989: (Prof) Johnny Weltz, Jesper Skibby, Per Pedersen
1989: (Amt) Michael Guldhammer, Lennie Kristensen, Henning Sindahl
1988: (Prof) Søren Lilholt, Bjarne Riis, Kim Eriksen
1988: (Amt) Klaus Møller, Michael Gam, Christian Andersen
1987: Niels Ole Hald, Henning Sindahl, John Carlsen
1986: Alex Pedersen, Johnny Weltz, Henning Sindahl
1985: Dan Frost, John Carlsen, Alex Pedersen
1984: Kim Eriksen, Vagn Scharling, Per Pedersen
1983: Michael Marcussen, Jens Veggerby, Kim Bybjerg
1982: Rene W Andersen, Verner Blaudzun, Vagn Scharling
1981: Jørgen V Pedersen, John Carlsen, Ole Redsted
1980: James Møller, Jørgen Emil Hansen, Henning Jørgensen
1979: Michael Marcussen, Verner Blaudzun, Jan Høegh
1978: Benny Pedersen, Eigil Sørensen, Henning Jørgensen
1977: Jørgen Knudsen, Jan Gram, Verner Blaudzun
1976: Torben Hjort, Ivar Jakobsen, Gert Frank
1975: Jørgen Emil Hansen, Eigil Sørensen, Flemming Hartz
1974: Benny Pedersen, Verner Blaudzun, Henning Jørgensen
1973: Reno B Olsen, Verner Blaudzun, Bent L Petersen
1972: Jørgen Timm, Kim Theils, Tommy Nielsen
1971: Bent L Pedersen, Svend Erik Bjerg, Asger Iversen
1970: Verner Blaudzun, Jørgen Schmidt, Bent L Pedersen
1969: Tommy Nielsen, Erik Skelde, Jørgen Schmidt
1968: Verner Blaudzun, Benny Pedersen, Leif Mortensen
1967: Mogens Frey, Bjarne Sørensen, Svend Erik Bjerg
1966: Ole Ritter, Villy Skibby, Jørgen Emil
1965: Lars Lander, Gerhard Nielsen, Helge Ingemann
1964: Ole Ritter, Knud Bock, Ole Pringel
1963: Ole Pingel, Jørgen Emil Hansen, Mogens Frey
1962: Ole Ritter, Svend Pallisø, Ib Varbæk
1961: Bent Peters, Arne Christensen, Ole Pingel
1960: Ole Pingel, Bent Peters, Torben Helsgaun
1959: Ole Krøier, Ole Pingel, Jørgen B Jørgensen
1958: John Grønvald, Johan Johansen, Jørgen Mikkelsen
1957: Eluf Dalgaard, Niels Baunsøe, Svend Pedersen
1956: Fritz Ravn, Palle Lykke Jensen, Eluf Dalgaard
1955: Hans E Andresen, Eluf Dalgaard, Fritz Ravn
1954: Eluf Dalgaard, Hans E Andresen, Helge Hansen
1953: Christian Pedersen, Eluf Dalgaard, Fritz Ravn
1952: Max Jørgensen, Wedell Østergaard, Hans E Andresen
1951: Løbet annulleret
1950: Hans E Andresen, Wedell Østergaard, Christian Pedersen
1949: Wedell Østergaard, Christian Pedersen, Willy Emborg
1948: Knud E Andersen, Freddy Ammentorp, Rudolf Rasmussen
1947: Børge S Nielsen, Willy Emborg, Rudolf Rasmussen
1946: Christian Pedersen, Børge Rasmussen, Willy Emborg
1945: Christian Pedersen, Børge S Nielsen, Rudolf Rasmussen
1944: Christian Pedersen, Rudolf Rasmussen, Børge Hansen
1943: Christian Pedersen, Rudolf Rasmussen, Wenzel Jørgensen
1942: Rudolf Rasmussen, Wenzel Jørgensen, Børge S Nielsen
1941: Rudolf Rasmussen, Christian Christiansen, Georg Sørensen
1940: Rudolf Rasmussen, Herbert Staun, Wenzel Jørgensen
1939: Wenzel Jørgensen, Børge S Nielsen, Frode Sørensen
1938: Frode Sørensen, Rud Rasmussen, Georg Nielsen
1937: Georg Nielsen, Georg Sørensen, Christian Christiansen
1936: Frode Sørensen, Arne Petersen, Alex Jensen
Fra 1905-1935 blev der ikke afholdt DM i samlet start, men enkelstart
1901: Vilhelm Møller, P. From, Mads Holm
1900: O. Meyland Schmidt, Hjersing Petersen, Niels Frandsen
1897: Jens Olsen, Charles Hansen, V. Bastrup

DM Elite - enkeltstart
2017: Martin toft Madsen, Kasper Asgreen, Mikkel Bjerg 
2016: Martin Toft Madsen, Michael Valgren, Kasper Asgreen
2015: Christopher Juul Jensen, Rasmus Quaade, Mads Würtz Schmidt
2014: Rasmus Quaade, Christopher Juul Jensen, Michael Valgren Andersen
2013: Brian Vandborg, Rasmus Quaade, Rasmus Sterobo
2012: Jakob Fuglsang, Andre Steensen, Michael Mørkøv
2011: Rasmus Quaade, Jakob Fuglsang, Mads Christensen
2010: Jakob Fuglsang, Alex Rasmussen, Michael Mørkøv
2009: Lars Bak, Alex Rasmussen, Jakob Fuglsang
2008: Lars Bak, Frank Høj, Michael Blaudzen
2007: Lars Bak, Brian Vandborg, Jacob Kollerup
2006: Brian Vandborg, Jacob Moe Rasmussen, Allan Johansen
2005: Michael Blaudzun, Brian Vandborg, Lars Bak
2004: Michael Sandstød, Frank Høj, Brian Vandborg
2003: Michael Blaudzun, Jørgen Bo Petersen, Brian Vandborg
2002: Michael Sandstød, Lennie Kristensen, Michael Blaudzun
2001: Michael Blaudzun, Jørgen Bo Petersen, Bjarke Nielsen
2000: Michael Sandstød, Michael Blaudzun, Bekim Christensen
1999: Michael Sandstød, Jesper Skibby, Michael Steen Nielsen
1998: Michael Sandstød, Peter Meinert, Michael Steen Nielsen
1997: Michael Sandstød, Bjarne Riis, Peter Meinert
1996: Bjarne Riis, Jan Bo Petersen, Michael Blaudzun
1995: Jan Bo Petersen, Michael Steen Nielsen, Jimmi Madsen
1994: Jan Bo Petersen, Henrik Jacobsen, Tom Dalkvist
1993: Claus Michael Møller, Kens Knudsen, Alex Pedersen
1992: Jørgen Bligaard, Jørgen Bo Petersen, Jan Bo Petersen
1991: Claus Michael Møller, Jan Bo Petersen, Michael Guldhammer
1990: (Prof) Brian Holm, Søren Lilholt, Alex Pedersen
1990: (Amt) Dan Frost, Michael Guldhammer, Lennie Kristensen
1989: Peter Meinert, Peter Clausen, Tom Dalkvist
1988: Peter Meinert, Michael Guldhammer, Tommy Nielsen
1987: Peter Meinert, Klaus Møller, Tom Dalkvist
1986: Rene W Andersen, Tom Dalkvist, Alex Pedersen
1985: Jesper Skibby, Tom Dalkvist, Alex Pedersen
1984: Jørgen V Pedersen, Michael Marcussen, Jesper Skibby
1983: Jørgen V Pedersen, Michael Marcussen, Henning Larsen
1982: Per Sandahl, Jesper Worre, Jørgen V Pedersen
1981: Michael Marcussen, Henning Larsen, Jørgen V Pedersen
1980: Hens-Henrik Ørsted, Per Kjærsgaard, Michael Marcussen
1979: Per Sandahl, Jørgen V Pedersen, Lars Udby
1978: Hans-Henrik Ørsted, Jørgen W Pedersen, Per Sandahl
1977: Per Rydicher, Hans-Henrik Ørsted, Jørgen Timm
1976: Jørgen Timm, Jørn Lund, Henning Larsen
1975: Jørgen Marcussen, Jørgen Schmidt, Torben Hjort
1974: Jørgen Timm, Jørgen Marcussen, Kjell Rodian
1973: Reno B Olsen, Ivar Jakobsen, Jørn Lund
1972: Reno B Olsen, Jørn Lund, Jørgen Timm
1971: Gunnar Asmussen, Jørgen Schmidt, Benny Pedersen
1947: Christian Pedersen, Rudolf Rasmussen, Jørgen Poulsen
1946: Knud E Andersen, Rudolf Rasmussen, Børge S Nielsen
1935: Frode Sørensen, Werner Grundahl Hansen, Knud Jacobsen
1934: Leo Nielsen, Frode Sørensen, Tage Møller
1933: Werner Grundahl Hansen, Henry Jørgensen, Tage Møller
1932: Frode Sørensen, Leo Nielsen, Knud Jacobsen
1931: Frode Sørensen, Leo Nielsen, Henry Andersen
1930: Henry Hansen, Leo Nielsen, Erik Andersen
1929: Finn Nymann, Poul Sørensen, Olaf Clausen
1928: Løbet annulleret
1927: Poul Sørensen, Leo Nielsen, Otto Nielsen
1926: Poul Sørensen, Marino Nielsen, Orla Jørgensen
1925: Henry Hansen, Eigil Jensen, Edvin Nielsen
1924: Erik Andersen, Henry Hansen, Albert Månsson
1923: Henry Hansen, Albert Månsson, Marino Nielsen
1922: Albert Månsson, Hans Petersen, Johannes Rasmussen
1921: Henry Hansen, Ahrensborg Clausen, Arthur Larsen
1920: Ahrensborg Clausen, Christian Johansen, Willum Nielsen
1919: Carl Mortensen, Marino Nielsen, Christian Frisch
1918: Carl Mortensen, Willum Nielsen, Henry F Petersen
1917: Christian Frisch, A. K. Andersen, Carl Mortensen
1916: Holger Malmgren, Carl Mortensen, E. Biilgreen
1915: Holger Malmgren, Christian Johansen, Olaf Hansen
1913: Olaf Hansen, A. K. Andersen, Holger Malmgren
1910: C. Andreasen, Louis Petersen, Meyland Schmidt
1909: Hans Olesen, Christian Damm, Fritjof Rosted
1908: Carl Hansen (Eneste startende rytter)
1907: Olaf Hansen, K. Lihn, Hans Hansen
1905: H. P. Hansen, Valdemar Nielsen, Carl Andreasen

DM Elite - holdløb
2017: Team Giant - Castelli, coloQuick - CULT, Team VéloCONCEPT 
2016: Team VeloCONCEPT, coloQuick – CULT, BHS-Almeborg Bornholm
2015: Team TREFOR-Blue Water (Mads Rahbek, Søren Kragh Andersen, Asbjørn Kragh Andersen, Daniel Foder, Mark Sehested, Anders Hardahl), Team Almeborg-Bornholm, Riwal Platform Cycling Team
2014: Team TREFOR-Blue Water (Rasmus Quaade, Rasmus Guldhammer, Daniel Foder, Mark Sehested, Patrick Clausen, Søren Kragh-Andersen), CULT Energy Vital Water (Mads Pedersen. Lasse Bøchman. Martin Mortensen. Troels Vinther. Mads Christensen, Magnus Cort), Christina Watches-KUMA (Jimmi Sørensen, Asbjørn Kragh-Andersen, Jake Tanner (England), Sebastian Forke (Tyskland), Stefan Schumacher (Tyskland), Enrico Rossi (Italien).
2013: Blue Water Cycling (Daniel Foder, Mahias Møller, Rasmus Guldhammer, Mark Sehested, Lasse Norman og Jacob Kjeldsen), Team Cult Energy (Michael Valgren, Rasmus Sterobo, André Steensen, Troels Vinter og Jesper Hansen), Team Tre-For (Rasmus Quaade, Casper Folsach, Emil Vinjebo, Søren Kragh-Andersen, Asbjørn Kragh-Andersen, Rasmus Myging)
2012: Glud & Marstrand - LRØ (Rasmus Sterobo, Sebastian Lander, Michael Valgren, Niki Østergaard, Lasse Bøchman, Andre Steensen), Team Blue Water Cycling (Christian Jersild Jensen, Frederik Thalund Jensen, Lasse Norman Hansen, Mark Sehested Pedersen, Rasmus Christian Quade, Søren Pugdahl), Christina Watches - Onfone (Michael Reihs, Kristian Sobota, Rasmus Guldhammer, Jimmi Sørensen, Daniel Foder, Martin Pedersen)2011: Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning (Lasse Bøchman, Christopher Juul-Jensen, Daniel Foder, Jimmi Sørensen, Michael Valgren og Troels Vinther), Team Concordia Forsikring Himmerland (Christian Ranneries, Jens Erik Madsen, Kasper Schjønnemann, Nikola Aistrup, Rasmus Quaade og Thomas Guldhammer), Team Energi Fyn (Jesper Hansen, Rasmus Brandstrup Sterobo, Christian Jersild Jensen, Kristian Haugaard Jensen, Søren Pugdahl Petersen og Morten Christensen)
2010: Ikke afholdt
2009: Team Capinordic (Troels Vinther, Daniel Kreutzfeldt, Jens Erik Madsen, Thomas Guldhammer, Rasmus Guldhammer og Jonas Aaen), Team Designa Køkken (Morten Kruse Brink, Jimmi Sørensen, Mads Christensen, Kasper Jebjerg, Allan Johansen og Michael Tronborg), Team Concordia - Vesthimmerland (Daniel Holm Foder, Phillip Nielsen, Lars Ulrich, Michael Larsen, Thomas Just, Michael Kaiser)
2008: Team GLS pakkeshop (Brian Vandborg, Jacob Moe, Casper Jørgensen, Michael Mørkøv, Kristoffer G. Nielsen og Morten Reckweg), Team Designa Køkken (Alex Rasmussen, Allan Johansen, Jens-Erik Madsen, Kasper Jebjerg, Martin Mortensen og Michael Tronborg), Team Løgstør - cycling for health (Jacob Kollerup, Thomas Bendixen, Michael Bjørn Johansen, Jan Almblad, Philip Nielsen og Kristian Sobota).
2007: Team Designa Køkken (Rene Jørgensen, Michael Tronborg, Jens-Erik Madsen), Team GLS (Kristoffer G. Nielsen, Jan Almblad, Morten Reckweg), Team Vision Bikes - Løgstør Parkhotel (Thomas Bendixen, Jacob Kollerup, Michael Bjørn Johansen)
2006: Team Herning Elite (Martin Mortensen, Christian Knørr, Michael Færk), Team GLS (Michael Mørkøv, Kristoffer G. Nielsen, Kasper Jebjerg), Glud & Marstrand Horsens (Troels Vinther, André Steensen, Thomas Guldhammer)
2005: Team GLS (Michael Mørkøv, Kristoffer G. Nielsen, Kasper Jebjerg), Team ABC (Peter Gaarde, Jacob Kollerup, Thomas Bendixen), Team Herning Elite (Martin Mortensen, Michael Færch Christensen, Michael Tronborg Kristensen)
2004: Glud & Marstrand Horsens (Kasper Klostergaard Larsen, Jens-Erik Madsen, Max N. Nielsen), Herning CK (Christian Knørr, Morten Knudsen, Martin Mortensen), Køge CR (Lasse Bøchman, Thomas Japp Hansen, Jacob Frederik Kollerup Jensen)
2003: Herning CK (Brian Vandborg, Lasse Siggaard, Ari Højgaard), GLUD & MARSTRAND HORSENS (Jannik Skovlund, Max Nielsen, Gøran Jensen), ODDER CK (Thomas Lundgaard, Brian H. Larsen, Michael Tronborg Kristensen)
2002: Team CSC Tiscali, EDS-fakta, Herning Cykle Klub 1
2001: Team Fakta, Herning Cykle Klub, Team Cykling Ringsted Elite
2000: Memory Card Jack & Jones (Jesper Skibby, Jacob Piil, Nicolaj Bo Larsen), Herning CK (Carl Christian Pedersen, Ari Højgaard, Frank Hyldgaard), Team Fakta (Martin Kryger, Lennie Kristensen, Jimmy Hansen)
1999: Team Home-Jack&Jones (Jesper Skibby, Nicolaj Bo Larsen, Michael Sandstød), Herning CK (Carl Christian Pedersen, Frank Hyldgaard, Ari Højgaard), Team Cycling Ringsted-Elite (Torben Bo Knudsen, Henrik Djernis, Henrik Jacobsen)
1998: Herning CK I (Bjarne Riis, Michael Blaudzun, Carl Christian Pedersen), Acceptcard (Jimmi Madsen, Tayeb Braikia, Martin Kryger), Team Home Jack&Jones (Marc Strange Jacobsen, Michael Steen Nielsen, Christian Andersen)
1997: Værløse-Farum CK (Jens Knudsen, Jimmi Madsen, Jakob Gram), Odense CK (Jakob Piil, Ole Ørsted, Jan Bo Petersen), Team Acceptcard (Morten Sonne, Rune Larsen, Jimmi Madsen)
1996: Værløse-Farum CK (Jens Knudsen, Jimmi Madsen, Jakob Gram), Holstebro CC (Jørgen Bligaard, Carl Christian Pedersen, Dennis Rasmussen), ABC (Tayeb Braikia, Camillo Gravesen, Flemming Kirkegaard)
1995: Værløse-Farum CK (Jens Knudsen, Jimmi Madsen, Torben Steen Jakobsen), Herning CK (Jørgen Bligaard, Rene Jørgensen, Carsten Thomsen), Køge CR (Frederik Bertelsen, Michael Steen Nielsen, Michael Nielsen)
1994: Næstved BC (Henrik Jacobsen, Martin Kryger, Jan Bo Petersen), Værløse-Farum CK (Jens Knudsen, Torben Jakobsen, Jesper Kryger), Herning CK (Jørgen Bligaard, Michael Blaudzun, Carsten Thomsen)
1993: Herning CK (Jørgen Bligaard, Michael Blaudzun, Carsten Thomasen), Værløse-Farum I (Jens Knudsen, Torben Jakobsen, Sven Bang), Næstved BC (Henrik Jacobsen, Martin Kryger, Jan Bo Petersen)
1992: Ordrup CC (Kim Marcussen, Jørgen Bo Petersen, Claus M. Møller), Lyngby CC (Lars Michaelsen, Henrik Albæk, Frank Høj), Hillerød CK (Tommy Nielsen, Torben Jakobsen, Jens Knudsen)
1991: Herning A (Jørgen Bligaard, Lars Johannesen, Carl Christian Pedersen), Hillerød CK (Tommy Nielsen, Klaus Møller, Jack Arvid Olsen), Lyngby CC (Lars Michaelsen, Henrik Albæk, Rene Thygesen)
1990: Næstved BC (Jan Bo Petersen, Martin Kryger, Ole Erichsen), Odense CK (Dan Frost, Ken Frost, Peter Clausen), Ordrup CC (Kim Marcussen, Jørgen Bo Petersen, Mark Jacobsen)
1989: Vejle BL (Peter Meinert, Michael Guldhammer, Christian Lauritsen), DCR-Ballerup (Tom Dalkvist, Kim Marcussen, Allan Hasemann), Lyngby CC (Lars Michaelsen, Christian Skotte, Henrik Albæk)
1988: Vejle BL (Peter Meinert, Michael Guldhammer, Christian Hesthaven), Hillerød (Torben Jakobsen, Tommy Nielsen, Thomas Jørgensen), Lyngby CC (Henrik Albæk, Lars Michaelsen, Christian Skotte)
1987: DCR (Vagn Scharling, Tom Dalkvist, Ole Rasmussen, Kim Marcussen), Næstved BC (Ole Erichsen, Kim Jensen, Benny Petersen, Martin Kryger), Amager CR (Henning Sindahl, Klaus Møller, Jan G Nielsen, Rene W Andersen)
1986: DCR-Ballerup (Vagn Scharling, Tom Dalkvist, Jan Jørgensen, Ole Rasmussen), Amager CR (Rene W Andersen, Dan Frost, Henning Sindahl, Klaus Møller), Herning (Alex Pedersen, Lars Johannesen, Kim Kronborg, Ove Rytoft)
1985: Herning CK (Per Pedersen, Alex Pedersen, Bjarne Sørensen, Bjarne Riis), DCR-Ballerup (Vagn Scharling, Ole Rasmussen, Jan Jørgensen, Tom Dalkvist), Amager CR (Brian Holm, Dan Frost, Rene W Andersen, Henning Sindahl)
1984: Næstved BC (Birger Hillstrøm, Kim Bybjerg, Ole Erichsen, Benny Pedersen), Fyns Cykle Ring (Henning Larsen, Ole Hye Nielsen, Jørgen La Cour, Bent Nielsen)
1983: Esbjerg (Michael Marcussen, Kim Eriksen, Lars Jensen, Bjarne Riis), Herning (Per Pedersen, Henning Jørgensen, Ove R Christensen, Jørgen Kilsgård), Amager (Brian Holm, Rene W Andersen, Jack Arvid Olsen, Ole Redsted)
1982: Amager CR (Ole Redsted, Brian Holm, Rene W Andersen, Peter Bærskog), CC Gladsaxe (Jørgen E Hansen, Peter Ebbesen, Michael Ebbesen, Johnny Weltz), Herning CK (Henning Jørgensen, Eigil Sørensen, Verner Blaudzun, Brian Sørensen)
1981: Lyngby (Per Norup, Jan Høegh, James Møller, Svend B Jacobsen), Hillerød (Henrik Blomhøj, John Carlsen, John V Hansen, Søren M Jepsen), Hvidovre (Jesper Worre, Ole Rasmussen, Niels B Jensen, Ivar Jakobsen)
1980: Hvidovre (Ivar Jakobsen, Steen M Petersen, Dan Frost, Jesper Worre), Lyngby (Per Norup, Svend B Jacobsen, James Møller, Torben Hansen)
1979: Hvidovre CK (Steen M Jepsen, Michael Guldhammer, Rene W Andersen, Rene Kurell), Lyngby CC (Per Norup Hansen, Torben Hansen, Svend B Jakobsen, Axel Ankerstjerne), Roskilde CR (Niels R Pedersen, Rene Byrgesen, Ove Jensen, Junker D Jørgensen)
1978: Roskilde (Hans-Henrik Ørsted, Junker Jørgensen, Ove Jensen, Niels Raklev Pedersen), Herning (Verner Blaudzun, Henning Jørgensen, Eigil Sørensen, Jens Andersen), Hillerød (Jan Gram Jensen, John V Hansen, Hans E Rasmussen, Peder Damgård)
1977: Herning (Verner Blaudzun, Henning Jørgensen, Eigil Sørensen, Jens Andersen), Lyngby (Per Norup, Per Niclasen, Svend B Jacobsen, Tommy Petersen), Randers (Ernst Van Norde, Jan Rasmussen, Torben Ridder, Per Kærsgaard)
1976: Herning CK (Verner Blaudzun, Henning Jørgensen, Eigil Sørensen, Preben Sørensen), Skive CK (Gert Frank, Benny Pedersen, Per Sandahl, Knud Damm), CC Gladsaxe (Jørgen Emil Hansen, Bent L Pedersen, Kent Brunstedt, Gert Sørensen)
1975: CC Gladsaxe (Jørgen Emil Hansen, Bent L Petersen, Kent Brunstedt, Gert Sørensen), Herning CK (Verner Blaudzun, Henning Jørgensen, Eigil Sørensen, Preben Sørensen), Amager CR (Jan Ole Hansen, Helge Ingemann, John Vinding, Mogens Ottosen)
1974: Herning (Verner Blaudzun, Eigil Sørensen, Henning Jørgensen, Harly Hyldgaard), Amager CC (Jan Ole Hansen, Helge Ingemann, Allan Mortensen, Mogens Wandborg), K.C.K (Per Rydicker, Jørgen Timm, Morgens Gamst, Steen Bransner)
1973: Roskilde CR (Reno B Olsen, Junker Jørgensen, Ove Jensen, Niels R Petersen), Herning CC (Verner Blaudzun, Eigil Sørensen, Henning Jørgensen, Harly Hyldgård), Hillerød CC (Jan Høgh, Flemming Wewer, Jørgen Marcussen, Peter Damgaard)
1972: CC Gladsaxe (Jørgen Emil Hansen, Bent L Petersen, Kim Erik Nielsen, Jørgen Bro Christiansen), Lyngby CC (Per Norup, Svend Erik Bjerg, Søren Struve, Lars Melchiorsen), Aarhus AC (Gunnar Asmussen, Thorkild Berg, Niels Andreasen, Anker Wonsyld)
1971: Herning (Verner Blaudzun, Henrik Jørgensen, Eigil Sørensen, Hardy Hyldgaard), Århus, Lyngby CC
1970: Hillerød, Randers, Herning
1969: Herning, CC Gladsaxe, Randers
1968: CC Gladsaxe (Jørgen Emil Hansen, Leif Mortensen, Steen Holdgård, Bent L Petersen), Herning (Verner Blaudzun, Gerhard Nielsen, Karsten Brang, Eigil Sørensen), Lyngby (Svend Erik Bjerg, Finn Staunsholm, Knud Olsen, Søren Struve)
1967: Lyngby (Per Norup, Svend Erik Bjerg, Henning Petersen, Finn Stausholm), Herning (Verner Blaudzun, Gerhard Nielsen, Carsten Brang, Eigil Sørensen), CC Gladsaxe (Jørgen Emil Hansen, Leif Mortensen, Kaj Flindt, Knud H Hansen)
1966: Lyngby CC, ABC, Århus
1965: Aarhus 1 (Ole Højlund, Gunnar Asmussen, Per Frandsen, Torkil Berg), Fyn 1 (Mogens Thorslund, Jørn Lønsmann, Per Andreasen, Per Månsson), Køge
1964: Århus (Ole Højlund, Erik Skelde, Gunnar Asmussen, Thorvald Knudsen), Lyngby (Henning Petersen, Per Norup, Svend Erik Bjerg, Knud Olsen), Fyn 2 (Per Kortegård, Per Månsson, Leif Madsen, Flemming Christensen)

DM Damer Linieløb
2017: Camilla Møllebro Pedersen, Trine Andersen, Louise Holm Houbak
2016: Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen, Amalie Dideriksen, Betina Cramer
2015: Amalie Dideriksen, Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen, Betina Cramer
2014: Amalie Dideriksen, Christina Siggaard, Julie Leth
2013: Kamilla Sofie Vallin, Rikke Lønne, Trine Lorentzen
2012: Cathrine Grage, Iben Bohe, Julie Leth
2011: Julie Leth, Iben Bohe, Trine Schmidt
2010: Annika Langvad, Christina Siggaard, Trine Lorentzen
2009: Linda Melanie Villumsen, Trine Schmidt, Maria Grandt Petersen
2008: Linda Villumsen Serup, Maja Watt Adamsen, Iben Bohé
2007: Karina Hegelund, Dorthe Lohse, Mette Fischer Andreasen
2006: Linda Serup, Mie Bekker Lacota, Dorthe Lohse
2005: Dorthe Lohse, Linda Serup, Janne Bruhn-Henriksen
2004: Pernille Langelund Jakobsen, Dorte Lohse Rasmussen, Mette Fischer Andreasen
2003: Lisbeth Simper, Dorte Lohse Rasmussen, Trine Hansen.
2002: Lisbeth Simper, Vibe Kolding, Mette Fisher Andreasen
2001: Lisbeth Simper, Pernille L. Jakobsen, Lotte Bak.
2000: Mette F. Andreasen, Line Lykke-Meyer, Sanne Schmidt
1999: Ann S. Mathiesen, Rikke Sandhøj, Lisbeth Simper
1998: Rikke Sandhøj, Lisbeth Simper, Lotte Schmidt
1997: Rikke Sandhøj, Lisbeth Simper, Helle Sørensen
1996: Helle Sørensen, Lotte Schmidt, Sanne Schmidt
1995: Rikke Sandhøj, Helle Sørensen, Lotte Schmidt
1994: Rikke Sandhøj, Sanne Schmidt, Helle Jensen
1993: Sanne Schmidt, Hanne Malmberg, Helene Søgaard
1992: Sanne Schmidt, Helle Sørensen, Lona Munck
1991: Karina Skibby, Lona Munck, Sanne Lassen
1990: Karina Skibby, Betina Falsing, Rikke Sandhøj
1989: Karina Skibby, Helle Sørensen, Bettina Falsing
1988: Hanne Malmberg, Lona Munck, Gitte Hjortflod
1987: Helle Sørensen, Betina Falsing, Karina Skibby
1986: Helle Sørensen, Karina Skibby, Pernille Jørgensen
1985: Karina Skibby, Susan Johannesen, Pernille Jørgensen
1984: Lona Munck, Bettina Falsing, Zitta Jesse

DM Damer - Enkeltstart
2017: Cecilie Uttrup Ludwig, Pernille Mathiesen, Louise Norman Hansen
2016: Cecilie Uttrup Ludwig, Trine Schmidt, Kamilla Sofie Vallin
2015: Rikke Lønne, Camilla Møllebro Pedersen, Amalie Dideriksen
2014: Julie Leth, Kamilla Sofie Vallin, Camilla Møllebro Pedersen
2013: Annika Langvad, Kamilla Sofie Vallin, Julie Leth
2012: Cathrine Grage, Michelle Lauge, Julie Leth
2011: Annika Langvad, Michelle Lauge, Trine Schmidt
2010: Annika Langvad, Trine Schmidt, Maria Grandt Petersen
2009: Linda Melanie Villumsen, Trine Scmidt, Margriet Helena Kloppenburg
2008: Linda Villumsen Serup, Trine Schmidt, Maja Watt Adamsen
2007: Trine Hansen, Dorthe Lohse, Annette Dam Fialla
2006: Linda Serup, Trine Hansen, Dorthe Lohse
2005: Dorthe Lohse, Trine Hansen, Linda Serup
2004: Mette Andersen, Trine Hansen, Christina Peick Andersen
2003: Lisbeth Simper, Vibe Janne Kolding, Christina Peick
2002: Lisbeth Simper, Vibe Kolding, Pernille Langelund
2001: Lisbeth Simper, Sanne Schmidt, Lotte Bak
2000: Lisbeth Simper , Sanne Schmidt, Pernille Jakobsen
1999: Lisbeth Simper, Helle Sørensen, Ann S. Mathiesen
1998: Melina Rasmussen, Lisbeth Simper, Sanne Schmidt
1997: Helle Sørensen, Helle Jensen, Melina Rasmussen
1996: Lotte Schmidt, Melina Rasmussen, Lotte Bak
1995: Susanne Nedergaard, Melina Rasmussen, Lotte Bak
1994: Lone Larsen, Melina Rasmussen, Helle Jensen
1993: Hanne Malmberg, Lone Larsen, Melina Rasmussen
1992: Hanne Malmberg, Lone Larsen, Lona Munck
1991: Hanne Malmberg, Karina Skibby, Ulla Sørensen
1990: Hanne Malmberg, Karina Skibby, Betina Falsing
1989: Hanne Malmberg, Karina Skibby, Merete Andersen
1988: Hanne Malmberg, Karina Skibby, Lona Munck
1987: Hanne Malmberg, Karina Skibby, Heller Sørensen
1986: Karina Skibby, Helle Sørensen, Susan Johannessen
1985: Karina Skibby, Susan Johannesen, Tina Lundgren
1984: Liselotte Pind, Susan Johannesen, Tina Lundgren

DM Damer Holdløb
2017: Team VéloCONCEPT Women, Scandic Thylander hold 1 , Scandic Thylander hold 2
2016: Team BMS BIRN, Team Sunshine Riders, Team Orbea
2015: Team BMS BIRN,
Team Rytger, Team ALMA
2014: Team Rytger, Team Johnson Instittut, Sydkysten Cycling Chicks (Kørt som Dame Åben klasse)
2013: Ikke afholdt
2012: Ikke afholdt
2011: Odder CK 1 (Julie Leth, Michelle Lauge, Henriette Christensen), Silkeborg IF (Tina Nielsen, Christina Sigaard, Louise Marie Olsen), Team Blue Water Cycling Ladies (Henriette Frederiksen, Nina S. Nielsen, Fie Degn Larsen)
2010: Odder CK - A (Mia Eskebjerg, Annika Langvad, Trine Lorentzen), Odder CK - B (Julie Leth, Anette Berg, Nikoline Hansen), CC Hillerød (Kamilla Sofie Vallin, Iben Bohé, Mette Fugl Rasmussen)
2009: Team High End Sport 1 (Maria Grandt, Henriette Lygum, Mia Eskebjerg), Team High End Sport 2 (Maria Kruse, Jette Fuglsang, Trine Lorenzen), Herning CK (Henriette Frederiksen, Fie Degn Larsen, Nina Schultz)
2008: Afholdes ikke i 2008
2007: CK Aarhus (Maria Kruse Jette Cathrine Fuglsang Else Lund), Esbjerg CR (Maria Grandt Petersen Karina Hegelund Heidi Christiansen), Hillerød CK (Maria Bornak Iben Bohé Michelle Lauge Jensen)
2006: Team Mermaid (Mie Bekker Lacota, Trine Schmidt, Anette Berg), Team Odense Energi (Anette Dam, Maria Bornak, Jannie Schmidt), Esbjerg CR (Karina H. Nielsen, Pernille Vork, Heidi Christiansen)
2005: Team SATS (Mette Fisher Andreasen, Trine Hansen, Dorthe Lohse), Team Mermaid-Renault Lady Hold 1 (Mie Bekker Lacota, Janne Bruhn-Henriksen, Sisse Hermansen), Team Mermaid-Renault Lady Hold 2 (Louise Gamst, Pernille Jakobsen, Anette Berg)
1995-2004: Ikke afholdt
1994: Odense CK (Ulla Sørensen, Lone Larsen, Anne Z. Christensen), Randers CK (Sanne Schmidt, Lotte Schmidt, Jette Drachmann), Silkeborg CR (Helle Sørensen, Iben Rasmussen, Lisa Christiansen)
1993: Odense CK (Ulla Sørensen, Lone Larsen, Anne Z Christensen), CC Gladsaxe (Ann Mathisen, Rikke Sandhøj, Lotte Bak), Randers CK (Sanne Schmidt, Lotte Schmidt, Helle Thomassen)
1992: Amager CR (Hanne Malmberg, Helle Norup, Karina Lunnsgaard), KTK 86 (Lone Larsen, Anette B. Pedersen), Randers (Helle Thomassen, Lotte Schmidt, Sanne Schmidt)
1991: Amager CR (Hanne Malmberg, Helle Norup, Christina Havn), CC Gladsaxe (Rikke Sandhøj, Sanne Lassen, Christina Jensen), Vejle BLK (Gitte Hjortflod, Tina Hjortflod, Anne Z. Christensen)
1990: Amager CR (Hanne Malmberg, Helle Norup Hansen, Henriette Sørensen), Randers CK (Lotte Schmidt, Sanne Schmidt, Pernille Laursen), Odense CK (Ulla Sørensen, Rikke M. Kristensen, Betina Hansen)
1989: FBL (Hanne Malmberg, Sanne Lassen, Pernille Jørgensen), Randers CK (Lotte Schmidt, Susanne Würtz, Pernille Laursen), Amager CR (Helle Norup Hansen, Christina Havn, Hanne Jensen)

U23 DM - linieløb
2017:
 Michael Carbel, Andreas Stokbro, Casper Pedersen
2016: Mads Würtz Schmidt, Casper Pedersen, Andreas Stokbro Pedersen
2015: Jonas Gregaard Wilsly.
Mads Baadsgaard Rahbek, Søren Kragh Andersen
2014: Emil Bækhøj, Frederik Plesner, Nicloai Brøchner
2013: Lasse Norman Hansen, Alexander Kamp, Kristian Haugaard
2012: Sebastian Lander, Magnus Cort Nielsen, Rasmus Sterobo
2011: Lasse Norman Hansen, Christopher Juul-Jensen, Nicolai Steensen
2010: Ricky Enø Jørgensen, Christopher Juul-Jensen, Mikkel Mortensen
2009: Rasmus Guldhammer, Troels Rønning Vinther, Kaspar Schjønnemann
2008: Mads Rydicher, Philip Nicholas Nielsen, Nikola Aistrup
2007: Thomas Kristiansen, Jakob Bering, Jacob Kodrup
2006: Kasper Jebjerg, Michael Færk Christensen, Alex Rasmussen
2005: Jan Almblad, Martin Mortensen, Anders Lund
2004: Martin Pedersen, Anders Lund, Martin Mortensen
2003: Mads Christensen, Brian Vandborg, Lars Frederiksen
2002: Martin Pedersen, Michael Berling, Brian Vandborg
2001: Thue Houlberg Hansen, Lasse Siggård, Rasmus Dyring
2000: Jimmi Hansen, Michael Larsen, Thomas B. Eriksen
1999: Max Nielsen, Morten Voss Christiansen, Jan Jespersen
1998: Bjarke Nielsen, Jimmy Hansen, Morten Christiansen
1997: Michael Steen Nielsen, Rene Jørgensen, Dani Petersen
1996: Tayeb Braikia, Dani Petersen, Jakob Gram Nielsen

U23 DM - enkeltstart
2017:
Kasper Asgreen, Mikkel Bjerg, Mathias Norsgaard Jørgensen
2016: Mads Würtz Schmidt, Kasper Asgreen, Rasmus Bøgh Wallin
2015: Mads Würtz Schmidt, Søren Kragh Andersen, Mathias Dam Westergaard
2014: Søren Kragh Andersen, Emil Wang, Mads Pedersen
2013: Lasse Norman Hansen, Casper Folsach, Rasmus Sterobo
2012: Rasmus Quaade, Rasmus Sterobo, Lasse Norman Hansen
2011: Rasmus Quaade, Jimmi Sørensen, Lasse Norman Hansen
2010: Rasmus Quaade, Jimmi Sørensen, Niki Byrgesen
2009: Jimmi Sørensen, Rasmus Quaade, Daniel Kreutzfeldt
2008: Michael Færk Christensen, Daniel Kreutzfeldt, Anders Hillingsø
2007: André Steensen, Michael Færk Christensen, Casper Jørgensen
2006: Alex Rasmussen, Martin Mortensen, Michael Færk Christensen
2005: Martin Mortensen, Michael Tronborg, Lasse Bøchman
2004: Mads Christensen, Lasse Bøchman, Morten Ryberg Gottlieb
2003: Brian Vandborg, Mads Christensen, Michael Tronborg
2002: Brian Vandborg, Rasmus Dyring, Jacob Kollerup
2001: Thue Houlberg Hansen, Lasse Siggård, Rasmus Dyring
2000: Thue Houlberg Hansen, Thomas B. Eriksen, Henrik Grundsøe

Junior herrer DM - Linieløb
2017: Julius Johansen, Matthias Skjelmose Jensen, Kristian Kaimer Eriksen
2016: Frederik Rodenberg Madsen, Morten Hulgaard, Rasmus Lund Pedersen
2015: Rasmus Lund Pedersen, Anthon Charmig, Julius Johansen
2014: Jonas Gregaard Wilsly, Andreas Hyldgaard Jeppesen, Rasmus Bøgh Wallin
2013: Michael Carbel, Mads Pedersen, Mathias Rask
2012: Frederik Plesner, Søren Kragh Andersen, Casper Phillip Pedersen
2011: Magnus Cort Nielsen, Søren Kragh Andersen, Steffen Munk Christiansen
2010: Alexander Mørk, Kasper Svingel Jensen, Michael Valgren Andersen
2009: Lasse Norman Hansen, Adrian Udesen, Christian Adelhard Kreutzfeldt
2008: Mathias F. Kristensen, Sebastian Lander, Mathias Lisson
2007: Rasmus Guldhammer, Mikkel Schiøler, Mathias Frostholm Kristensen
2006: Morten Reckweg, Nicolaj F. Olesen, Morten Øllegaard
2005: Troels Vinther, Thomas Guldhammer, Thomas Kristiansen
2004: André Steensen, Kasper Brandi Boesen, Kim M. Nielsen
2003: Anders Lund, Kristoffer Gudmund Nielsen, Mike Dahl Olsen
2002: Andreas Finnerup, Anders Lund, Mads Christensen
2001: Matti Breschel, Simon Alberg, Chris Sørensen
2000: Jesper Damgaard, Mikkel H. Kristensen, Niclas W. Slot
1999: Jens-Erik Madsen, Morten Knudsen, Tonni Johannsen
1998: Lars Frederiksen, Anders Kristensen, Thomas Odesson
1997: Anders Kristensen, Thue Houlberg Hansen, Jacob Ingemann Hansen
1996: Gøran Jensen, Andreas Kloster, Thue Houlberg Hansen
1995: Lasse Jonasson, Bizhan Pagh, Gøran Jensen
1994: Tonni Andreasen, Martin Jenbo, Jacob Gram
1993: Dani Petersen, Kenneth Bank Madsen, Jacob Moe Rasmussen
1992: Lars Dietrichsen, Tayeb Braikia, Jacob Moe Rasmussen
1991: Allan Schouw, Kim Bang Sørensen, Frederik Berthelsen
1990: Søren Mønster, Dennis Rasmussen, Marc Strange Jacobsen
1989: Jens Erik Nielsen, Rene Thygesen, Ulrik Träff
1988: Jannick Petersen, Lars Pringel, Bo Hamburger
1987: Lars Michaelsen, Bo Hamburger, Peder Nørgård
1986: Jørgen Bligård, Kenn Nygaard, Brian G Nielsen
1985: Tommy Nielsen, Henrik Bandsholm, Christian Andersen
1984: Anders Kjeldsen, Max Jacobsen, Allan Kaagaard
1983: Palle Bøje, Kenneth Røpke, Bo Hougaard
1982: Bo Staun, Ole Erichsen, Kim Hansen
1981: Kim Eriksen, Jesper Dalgaard, Flemming Nielsen
1980: Brian Holm, Tom Breschel, Johnny W Hansen
1979: Lars Korsgård Jensen, Lars Nybo, Johnny W Hansen
1978: Rene Wenzel, Jesper Thorning, Frank Hansen
1977: Jesper Worre, Jørgen Pedersen, Jørgen Foder

Herrer junior DM - Enkeltstart
2017: Julius Johansen, Jacob Hingsgaul Madsen, Jeppe Klein Jensen
2016: Mikkel Bjerg, Frederik Rodenberg Madsen, Morten Hulgaard
2015: Anthon Charmig, Mathias Norsgaard Jørgensen
2014: Niklas Larsen, Anthon Charmig, Anders Hardahl
2013: Emil Wang, Magnus Bak Klaris, Mathias Krigbaum
2012: Mathias Krigbaum, Mads Würtz Schmidt, Niklas Eg
2011: Casper Folsach, Mads Würtz Schmidt, Peter Mathiesen
2010: Lasse Norman Hansen, Michael Valgren Andersen, Alexander Mørk
2009: Lasse Norman Hansen, Michael Valgren Andersen, Sebastian Lander
2008: Jimmi Sørensen, Sebastian Lander, Frederik Just Jernov
2007: Søren T. Kirkegaard Madsen, Frederik Just Jernov, Jimmi Sørensen
2006: Morten Reckweg, Mikkel Schiøler, Rasmus Guldhammer
2005: Kasper Thustrup, Thomas Guldhammer, André Steensen
2004: Anders Berendt Hansen, Petter Becker-Jostes, Daniel Adelhard Kreutzfeldt
2003: Rasmus Fjordside Lehrmann, Christian Knørr, Morten Ryberg Gottlieb
2002: Martin Mortensen, Andreas Finnerup, Mads Christensen
2001: Anders Hansen, Andreas Finnerup, Matti Breschel
2000: Mads Christensen, Ashleigh Nielsen, Martin Mortensen
1999: Jacob Filipowicz, Jacob Kollerup, Kennan Bülic
1998: Thue Houlberg Hansen, Jacob Filipowicz, Frank W. Hyrsting
1997: Thue Houlberg, Lasse Siggaard, Lars Bak
1996: Gøran Jensen, Jacob Nielsen, Jakob Ingemann Hansen
1995: Lasse Jonasson, Dennis Mark, Morten Christiansen
1994: Brian Larsen, Bjarke Nielsen, Jacob Nielsen
1993: Søren Grunnet, Rune Larsen, Jacob Moe Rasmussen
1992: Danny Jonasson, Michael Steen Nielsen, Frederik Bertelsen
1991: Frank Høj, Michael Østergaard, Michael Blaudzun
1990: Marc Strange Jacobsen, Ulrik Träff, Frank Høj
1989: Søren Sørensen, Rene Thygesen, Martin Mikkelsen
1988: Søren Sørensen, Jan Bo Petersen, Claus Holm
1987: Jørgen Bligard, Bo Hamburger, Jørgen Bo Petersen
1986. Simon Jensen, Kim Marcussen, Jørgen Bligård
1985: Simon Jensen, Tommy Nielsen, Michael Sørensen
1984: Alex Pedersen, Peter Meinert, Tommy Nielsen
1983: Peter Meinert, Rolf Sørensen, Alex Pedersen
1982: Preben Lindqvist, Kim Eriksen, Lars H Jensen
1981: Preben Lindqvist, Thomas Andersen, Kim Eriksen
1980: Rene W Andersen, Brian Holm, Søren Jepsen
1979: Søren M Jepsen, Michael Guldhammer, Rene W Andersen
1978: Henrik Petersen, Kenneth Petersen, Frank Hansen
1977: Jørgen W Pedersen, Per Jensen, Jacob B Thomsen
1976: John V Hansen, James Møller, Steen Petersen
1975: Lars Udby, John V Hansen, Rene Bøich
1974: Gert Frank, Per Thomsen, Ole Rasmussen
1973: Leon Ringbo, Michael Marcussen, Ole R Rasmussen
1972: Allan Mortensen, Bjarne Sørensen, Henning Larsen
1971: Bjarne Sørensen, Birger Jacobsen, Per Sandahl
1970: Poul E Hansen, Per Sandahl, Bjarne Sørensen
1969: Jan Jensen, Poul E Hansen, Mogens Kjær
1968: Leif Rasmussen, Per Rydicher, Mogens Kjær
1967: Knud Lutzau, Anders Å Nielsen, Jørgen Marcussen
1966: Poul Jusjong, Knud Lutzau, Peter Rasmussen
1965: Ove Jensen, Johnny Puggård, Peter Rasmussen
1964: Johnny Puggård, Bjørn Vind, Per Ovesen
1963: Junker Jørgensen, Leif Mortensen, Knud Dam Petersen
1962: Svend Erik Winther, Gert Bjerring, Peter Rosenmeyer
1961: Steen O Hansen, Flemming G Hansen, Peter Rosenmeyer
1960: Finn Jensen, Alf Johansen, Jens Petersen
1959: Kaj Jensen, Helge I Petersen, Leo Johansen
1958: Leo Johansen, Bo Rønne, Alfred Landt
1957: Henry Meyer, Freddy Eugen, Ib Varbæk

Herrer junior DM - Holdløb
2017: 
Team Børkop Cykler – Carl Ras Roskilde Junior, Team Pythonprocom - Velowear, Team Herninc CK Junior
2016: Team Børkop Cykler – Carl Ras Roskilde Junior, Team Herning CK Junior, Team ABC Junior
2015: Team Kel-berg Roskilde Junior, Team Herning CK Junior, DCR Ballerup
2014:  Team Kel-berg Roskilde Junior, Giordana Isaac Cycle Herning, Cycling Elite Copenhagen - Amager
2013: Team Roskilde Junior (Mathias Krigbaum, Mads Pedersen, Jonas Poulsen og Anders Egsvang Rasmussen), Blue Water Junior (Michael Carbel, Mads Rahbek, Simon Hamann Larsen, Andreas Holm Gylling), Team Comentor-Ribe Cykellager (Nikolaj just, Emil Ravnsholt, Simon Holgersen, Mathias Rask).
2012: Team Roskilde Junior 1 (Mads Pedersen, Emil Vinjebo, Mathias Krigbaum, Søren Kragh Andersen), Team Roskilde Junior 2 (Jonas Poulsen, Lukas Kilsgaard, Nicklas Bøje, Patrick Olesen), Team Blue Water 1 (Mathias Møller Nielsen, Peter Mathiesen, Mads Würtz Schmidt, Mads Baadsgaard Rahbæk)
2011: Team RCR Odense Junior (Casper Folsach, Søren Kragh Andersen, Rasmus Hestbek Lund og Emil Vinjebo), Team Blue Water Junior (Frederik Thalund, Alexander Kamp, Mads Würtz Schmidt og Peter Mathiesen), Team Concordia Himmerland-Hobro Junior (Nicklas Runliden, Martin Grøn, Aske Vorre og Lucas Udby)
2010: Team Designa Køkken-Blue Water (Frederik Thalund, Jesper Kousgaard, Christian Jersil Jensen, Kasper Svingel), Team Glud & Marstrand Hobro, Team Knudsgaard 1
2009: Ikke afholdt
2008: Team RCR Junior (Mads Meyer, Rasmus Quaade, Mark Sehested), Glud & Marstrand Festina Hobro (Frederik Just Jernov, Nicolai Steensen, Sebastian Lander) Herning 1 (Jimmi Sørensen, Emil Houmand, Lenni Andersen)
2007: Team Festina Vejle (Rasmus Guldhammer, Christopher Juul-Jensen, Ricky Enø Jørgensen), Herning CK 2 (Martin Føhns, Jimmi Sørensen) Herning CK 3 (Max Elmholt, Lenni Andersen, Thomas Kousgaard)
2006: Team Festina Vejle (Morten Reckweg, Rasmus Guldhammer, Ricky Jørgensen), Team GLS Junior (Nicolaj F. Olesen, Jonas Søndergaard, Mikkel Schiøler), Amager CR (Kristian Sobota, Nicholas Jørgensen, Michael Schøn Poulsen)
2005: Vejle CK (Thomas Guldhammer, André Steensen, Troels R. Vinther), Ordrup CC (Nikola Aistrup, Jannik Van Dijk, Thomas Kristiansen), Team GLS (Thomas Riber-Sellebjerg, Niki Østergaard, Morten Høberg)
2004: TEAM PH (Thomas Riber-Sellebjerg, Jesper Steen Andersen, Jonas Folmann Madsen), ODDER CK (Kristian Snitgård Skov, Klaus H. Stenger, Henrik Sørensen), DCR-BALLERUP 2 (Nikola Dragojevic Aistrup, Thomas Kristiansen, Jonas Aaen Jørgensen)
2003: TEAM PH (Anders Lund, Kasper Jebjerg, Kristoffer Gudmund Nielsen), HERNING CK 1 (Jonas Folmann Madsen, Chr. Knørr, Rasmus Fjordside Lehrmann), DCR BALLERUP (Morten Kristen Jensen, Anders Berendt Hansen, Dejan Aistrup)
2002: Team Herning 1, Team PH, Cykelklubben FIX, Rødovre
2001: CK Fix Rødovre, Holstebro CC, Køge CR
2000: Køge CR (Thomas Pedersen, Matti Breschel, Kasper Malmkjær), Lolland-Falster CK (Stig Hemmingsen, Ashleigh Nielsen, Mads Skov) ABC (Jan Theis Madsen, Nicolas W. Slot, Patrick Wonsyld)
1999: Amager CR (Niklas Krandorf, Kenan Bülic, Christian Münstermann), Næstved BC (Sune Frederikssen, Glenn Bak, Thomas Hansen)
1998: Brøndby CC (Christian Munstermann, Glenn Bak, Morten Jøland), Silkeborg CR I (Lars Bak, Frank W. Hyrsting, Jens Peter Nielsen), Amager CR (Micky Petersen, Per Herand, Nicklas Krandorf)
1997: Herning CK (Lasse Siggaard, Peter Salskov Jensen, Søren Svendsen), Roskilde CR (Henrik Simper, Jacob Ingemann Hansen, Valentin Tabor) Silkeborg CR (Lars Bak, Frank W. Hyrsting, Michael Riehs)
1996: Ordrup CC (Rene Lohse, Jimmy Hansen, Daniel B. Jensen), Horsens AC (Jacob Nielsen, Morten Christiansen, Mads Lundstrøm) Holstebro CC I (Martin Sørensen, Andreas Kloster, Michel Laursen)
1995: Vejle BL (Gøran Jensen, Bizhan Pagh, Max Nørb Nielsen), Holstebro I (Dennis Mark, Andreas Kloster, Martin Sørensen), Herning CK (Thorvald Jakobsen, Peter Madsen, Jesper Olesen)
1994: Værløse-Farum CK (Lasse Jonasson, Martin Jenbo, Jakob Gram), Herning CK (Nick Dam Kristensen, Thorvald Jacobsen, Peter Madsen), Næstved BC (Alex Christiansen, Theis Petersen, Jakob Zeihlund)
1993: Brøndby CC (Rune Larsen, Jan Jørgensen, Jack Rasmussen), Roskilde CR (Per Larssen, Dani Petersen, Jesper Agergaard), Holstebro CK (Stig Dam, John Larsen, Andreas Kloster)
1992: Fyens Bicycle Club (Jimmy Hansen, Kasper Bay, Thomas Green), Herning CK (Frk. Hyldgaard, Rene Jørgensen, Rene Pedersen), Amager CR (Jacob Moe Rasmussen, Morten L. Puolsen, Jonas Holm Aagaard)
1991: Herning A (Michael Blaudzun, Kim Bang Sørensen, Frank Hyldgaard), Køge CR (Lars Rubæk, Lars Dietrichsen, Michael Steen Nielsen), Horsens AC (Bekim Kristensen, Martin D. Rasmussen, Michael Skelde)
1990: Brøndby CC (Ulrik Träff, Michael Vinding, Kasper Olsen), Herning CK (Jesper Pedersen, Michael Blauzun, Kim Bang Sørensen), DCR-Ballerup (Martin Mikkelsen, Lars Liljeroth, Søren Holtze)
1989: DCR-Ballerup (Lars Liljeroth, Martin Mikkelsen, Lars Hansen), Dansk Bicycle Club (Allan Schouw, Allan Vesterskov, Leif Ingemann Hansen), Brøndby CC (Kristian Harden, Ulrik Träff, Michael Vinding)
1988: ABC (Bo Hamburger, Jannick Petersen, Michael Gustafson), Køge CR (Bjørn Slavensky, Jørgen Bo Petersen, Morten Sonne), Næstved BC (Hans H Petersen, Jan Bo Petersen, Lars Pringel)
1987: ABC (Bo Hamburger, Per Sindahl, Jannik Petersen, Michael Gustafson), Lyngby CC (Jimmi Madsen, Lars Michaelsen, Brian G Nielsen, Christian Østergård)
1986: DCR-Ballerup (Kim Marcussen, Allan Hasemann, Gert Rosenfjeld, Carsten R Petersen), Næstved BC (Steen Bruun, Martin Kryger, Tobias Jensen, Jan Bo Petersen), Lyngby CC (Lars Michaelsen, Jimmi Madsen, Brian G Nielsen, Peter Jensen)
1985: Hillerød (Tommy Nielsen, Ken Frost, Henrik Rasmussen, Mark Jocobsen), Næstved (Martin Kryger, Steen Bruun, Kim Jensen, Martin Hansen) Hvidovre (Brian Sloth, Bruno Petersen, Henrik Bandsholm, Frank Hansen)
1984: Herning (Alex Pedersen, Lars Johannessen, Kim Kronborg, Carsten Jeppesen), Køge CR (Rene Larsen, Lars Thystrup, Jørgen Rasmussen, Max Jacobsen), Hillerød (Tommy Nielsen, Peter Wewer, Torben Jakobsen, Henrik Rasmussen)
1983: Hvidovre (Søren Lilholt, Søren Busk, Kent Frost, Kenneth Lyngholm), Herning (Alex Pedersen, Lars Johannesen, Kim Kronborg, Martin Baum), Hillerød (Rolf Sørensen, Steen Nybroe, Flemming Vendelhaven, Tommy Nielsen)
1982: Herning CK (Bjarne Riis, Alex Pedersen, Lars Johannesen, Kim Kronborg), Køge CR (Kim Olsen, Michael Petersen, Preben Lindqvist, Jesper Skibby), Roskilde CR (Peter Clausen, Kenneth Marx, Palle Bøje, Morten Østergård)
1981: Herning (Vagn Eriksen, Bjarne Riis, Per Pedersen, Thomas Andersen), CC Gladsaxe (Peter Ebbesen, Michael Ebbesen, Bp Staun, J. Frederiksen), Køge CR (Michael Pedersen, Johnny Nielsen, Jesper Skibby, Preben Lindqvist)
1980: Amager CR (Rene W Andersen, Brian Holm, Jack Arvid Olsen, Tom Breschel), CC Gladsaxe (Kim Skog, Peter Ebbesen, Michael Ebbesen, Johnny W Hansen), Hillerød (Keld Fjord, Rolf Sørensen, Claus Lundberg, Søren M Jepsen)
1979: Hillerød (Poul Von Bülov, John Carlsen, Søren M Jepsen, Jesper Thorning), Amager (Rene W Andersen, Brian H Sørensen, Jan Arvid Olsen, Jack Arvid Olsen), CC Gladsaxe (Kim Skog, Johnny Hansen, Peter Ebbesen, Michael Ebbesen)
1978: Randers (Kenneth Petersen, Kent Lundø, Michael Lionett, Allan Bïlow), Hillerød (Jesper Thorning, John Carlsen, Rene Johnsson, Peter Barnewitz), Næstved (Henrik Petersen, Torben Petersen, Jes Nielsen, Carsten Maul)
1977: Dansk Cykle Ring (John Hansen, Claus Folke, Tom Rene, Vagn Scharling), Hvidovre (Jesper Worre, Steen Pedersen, Rene Kurrell, Jean Jensen), Randers (Kent Lundø, John Hansen, Jørgen Foder, Kenneth Pedersen)
1976: Hillerød CK (John W Hansen, Jan Gram Jensen, Jens Schrøder, Jan Sølje), Hvidovre CK (Jesper Worre, Steen Pedersen, Rene Kurell, Jean Nissen), Næstved BC (Tommy Petersen, Jan Skov, Karsten Petersen, Steen Jensen)
1975: Hillerød CK (Jan Gram Jensen, John V Hansen, Jens Schrøder, Per Frost), Svendborg CK (Claus Rasmussen, Carsten Henriksen, Tonni Hansen, Niels Rasmussen), Næstved BC (Jan Skov, Tommy Pedersen, Carsten Pedersen, Timmy Oxenbøll)
1974: Randers (Bent Hougaard, Benny Gammelgaard, Michael Jensen, Ernst Van Norde), Aarhus CK (Gert Frank, Kim Andersen, Orla Eriksen, Lars Rath), Herning (Asger Jensen, Poul B Jensen, Thomas Lodall, Hans Christian Hindkjær)
1973: Aarhus AC (Gert Frank, Gert Simonsen, Jan Torp, Jørgen Møller), Herning CK (Hans Christian Hindkjær, Kim Thejsen, Preben Sørensen, Per Sørensen), Randers CK (Benny Gammelgård, Ernst Van Norde, Søren Hem, Torben Ridder)
1972: Roskilde CR (Kim G Svendsen, Per Thomsen, Anders Ole Jensen, Michael Marcussen), Aarhus AC (Gert Frank, Gert Simonsen, Jørgen Møller, Jan Torp), Amager CR (Allan Mortensen, Per Fauerschou, John Vinding, Morgen Ottosen)

Dame Junior DM - Enkeltstart
2017: Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen, Mette Egtoft Jensen, Silje Alsbjerg
2016: Simone Eg, Johanne Marcher, Silje Alsbjerg
2015: Pernille Mathiesen, Johanne Marcher, Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen
2014: Simone Eg, Pernille Mathiesen, Amalie Dideriksen
2013: Pernille Mathiesen, Amalie Dideriksen, Simone Eg
2012: Cecilie Uttrup Ludwig, Louise Marie Olsen, Amalie Winther Olsen
2011: Kamilla Sofie Vallin, Nina Schultz Nielsen, Christina Siggaard
2010: Julie Leth, Kamilla Sofie Vallin, Christina Siggaard
2009: Maria Grandt Petersen, Michelle Lauge Jensen, Julie Leth
2008: Maria Grandt Petersen, Julie Leth, Michelle Lauge
2007: Maria Grandt Petersen, Karina Hegelund, Michelle Lauge Jensen
2006: Mie Bekker Lacota, Trine Schmidt, Maria Bornak
2005: Mie Bekker Lacota, Trine Schmidt, Maria Helene Bornak
2004: Trine Schmidt, Mie Bekker Lacota, Maria Helena Bornak
2003: Sisse Hermansen, Karina Trosborg, Pi Ellebæk Knudsen
2002: Pi Ellebæk Knudsen, Sara Hansen, Henriette Frederiksen
2001: Mette Andreassen, Ane Sefland-Dyhr, Pernille Jensen
2000: Mette F. Andreasen, Ane Sefland-Dyhr, Karina Sørensen