Sportslige sektor

Jens-Erik Majlund, Elitechef
E-mail: jens.erik.majlund@dcu-cykling.dk
Mobil: 21 45 58 29

Anders Lund, Landstræner landevej U23 
E-mail: anders.lund@dcu-cykling.dk
Mobil: 31 65 80 41

Henrik Simper, Landstræner landevej junior
E-mail: henrik.simper@dcu-cykling.dk
Mobil: 20 73 99 78 

Casper Jørgensen, Landstræner bane
E-mail: casper.joergensen@dcu-cykling.dk
Mobil: 20 63 83 71  

Martin Lollesgaard, Assisterende landstræner bane
E-mail: martin.lollesgaard@dcu-cykling.dk
Mobil: 60 46 90 48 

Thomas Holmgaard Dalsted, Landstræner bane U19 
thomas.dalsted@dcu-cykling.dk 
Mobil: 29 43 23 58

Mads Bødker, Landstræner MTB
E-mail: mads.boedker@dcu-cykling.dk
Mobil: 40 10 60 75 

Catherine Marsal, Projektleder og landstræner kvinder 
E-mail: catherine.marsal@dcu-cykling.dk
Mobil: 52 13 92 01

Landstræner cyklecross
Vakant 

Mads Severinsen, Chefmekaniker
E-mail: mads.severinsen@dcu-cykling.dk
Mobil: 50 59 67 36

PostNord Danmark Rundt
Jesper Worre, Løbsdirektør
E-mail: jesper.worre@dcu-cykling.dk
Mobil: 20 11 08 78