Sportslige sektor

Sportschef
Vakant

Anders Lund, Landstræner landevej U23 
E-mail: anders.lund@dcu-cykling.dk
Mobil: 31 65 80 41

Henrik Simper, Landstræner landevej junior
E-mail: henrik.simper@dcu-cykling.dk
Mobil: 20 73 99 78 

Casper Jørgensen, Landstræner bane
E-mail: casper.joergensen@dcu-cykling.dk
Mobil: 20 63 83 71  

Martin Lollesgaard, Assistent landstræner bane
E-mail: martin.lollesgaard@dcu-cykling.dk
Mobil: 60 46 90 48 

Thomas Holmgaard Dalsted, U19 landstræner bane 
thomas.dalsted@dcu-cykling.dk 
Mobil: 29 43 23 58

Mads Bødker, Landstræner MTB
E-mail: mads.boedker@dcu-cykling.dk
Mobil: 40 10 60 75 

Catherine Marsal, Projektleder kvindecykling 
E-mail: catherine.marsal@dcu-cykling.dk
Mobil: 52 13 92 01

Landstræner cyklecross
Vakant 

Danny Skovgren, Mekaniker
E-mail: danny.skovgren@dcu-cykling.dk
Mobil: 53 80 96 76