DM Bane

Danske mesterskaber Bane


Opdateringen følger for juniordisciplinerne

 

Herrer Elite

4 km. indiv. forfølgelsesløb
2017: Niklas Larsen, Casper Folsach, Julius Johansen
2016: Ikke afholdt
2015: Julius Johansen, Anders Holm, Frederik Rodenberg
2014: Casper Folsach, Henrik Scharling,
Mathias Linderod
2013: Casper Folsach, Anders Holm, Emil Wang
2012: Rasmus Quaade, Lasse Norman Hansen, Casper Folsach
2011: Lasse Norman Hansen, Rasmus Quaade, Casper Folsach
2010: Niki Byrgesen, Christian Ranneries, Lasse Norman Hansen
2009: Rasmus Quaade, Jens-Erik Madsen, Michael Færk Christensen
2008: Alex Rasmussen, Casper Jørgensen, Jacob Moe
2007: Alex Rasmussen, Casper Jørgensen, Michael Færk Christensen
2006: Alex Rasmussen, Casper Jørgensen, Jens-Erik Madsen
2005: Alex Rasmussen, Casper Jørgensen, Daniel Kreutzfeldt
2004: Alex Rasmussen, Jens Erik Madsen, Michael Berling
2003: Jimmy Hansen, Alex Rasmussen, Gøran Jensen
2002: Jimmy Hansen, Morten Christiansen, Jens Erik Madsen
2001: Mads Christensen, Jimmi Madsen, Morten Christiansen
2000: Jimmi Madsen , Tayeb Braikia, Dennis Rasmussen
1999: Michael Sandstød, Jimmi Madsen, Michael Steen Nielsen
1998: Michael Sandstød, Ronny Lerche, Tom Dalkvist
1997: Michael Sandstød, Jimmi Madsen, Frederik Bertelsen
1996: Michael Sandstød, Jimmi Madsen, Frederik Bertelsen
1995: Jan Bo Petersen, Michael Steen Nielsen, Frederik Bertelsen
1994: Jimmi Madsen, Jan Bo Petersen, Michael Steen Nielsen
1993: Jan Bo Petersen, Klaus Kynde, Jimmi Madsen
1992: Søren Sørensen, Jan Bo Petersen, Klaus Kynde
1991: Jan Bo Petersen, Jesper Verdi, Jesper Steensberg
1990: Jan Bo Petersen, Dan Frost, Jesper Steensberg
1989: Peter Clausen, Dan Frost, Jan Bo Petersen
1988: Peter Clausen, Dan Frost, Jesper Steensberg
1987: Dan Frost, Peter Clausen, Lars Otto Olsen
1986: Dan Frost, Peter Clausen, Lars Otto Olsen
1985: Dan Frost, Jesper Skibby, Peter Clausen
1984: Jørgen V. Pedersen, Dan Frost, Michael Marcussen
1983: Jørgen V. Pedersen, Dan Frost, Michael Marcussen
1982: Claus Rasmussen, Stig Larsen, Michael Marcussen
1981: Dan Frost, Michael Marcussen, Claus Rasmussen
1980: Hans-Henrik Ørsted, Claus Rasmussen, Karsten Kure
1979: Henning Larsen, Per Jensen, Niels R. Pedersen
1978: Hans-Henrik Ørsted, Henning Larsen, Jens Schrøder
1977: Hans-Henrik Ørsted, Kim G. Svendsen, Henning Larsen
1976: Bjarne Sørensen, Kim G. Svendsen, Ivar Jakobsen
1975: Ivar Jakobsen, Gunnar Asmussen, Henning Larsen
1974: Ivar Jakobsen, Kjell Rodian, Jørn Lund
1973: Reno B. Olsen, Jørn Lund, Ivar Jakobsen
1972: Reno B. Olsen, Jørgen Bro Christiansen, Svend Erik Bjerg
1971: Reno B. Olsen, Niels Fredborg, Jan Jensen
1970: Gunnar Asmussen, Gunner Jonsson, Ove Jensen
1969: Bjørn Persson
1968: Mogens Frey
1967: Mogens Frey
1966: Mogens Frey
1965: Preben Isaksson
1964: Mogens Frey
1963: Kaj E Jensen
1962: Preben Isaksson
1961: Preben Isaksson
1960: Kurt Vid Stein
1959: Kurt Vid Stein
1958: Peer Therkelsen
1957: Eluf Dalgaard
1956: Jean Hansen
1955: Jean Hansen
1954: Jean Hansen
1953: Eluf Dalgaard
1952: Knud E Andersen
1951: Bent E Jørgensen
1950: Max Jørgensen
1949: Knud E Andersen
1948: Knud E Andersen
1947: Knud E Andersen
1946: Børge Gissel
1945: Børge Gissel
1944: Børge Gissel
1943: Knud E Andersen
1942: Edgar Christensen
1941: Edgar Christensen
1940: Alfred Nicolaisen

1000 m. på tid med fast start
2017: Niklas Larsen, Kristian Kaimer Eriksen, Julius Johansen
2016: Ikke afholdt
2015: Frederik Rodenberg, Lasse Norman Hansen, Casper Pedersen
2014: Casper Pedersen, Casper Folsach, Henrik Scharling
2013: Anders Holm, Lasse Norman, Casper Folsach
2012: Lasse Norman Hansen, Casper Folsach, Mathias Møller Nielsen
2011: Lasse Norman Hansen, Christian Ranneries, Casper Folsach
2010: Lasse Norman Hansen, Niki Byrgesen, Christian Ranneries
2009: Jens-Erik Madsen, Phillip Nielsen, Daniel Kreutzfeldt
2008: Casper Jørgensen, Daniel Kreutzfeldt, Michael Færk Christensen
2007: Kasper Jessen, Casper Jørgensen, Daniel Kreutzfeldt
2006: Alex Rasmussen, Kasper Jessen, Casper Jørgensen
2005: Alex Rasmussen, Casper Jørgensen, Kasper Jessen
2004: Alex Rasmussen, Casper Jørgensen, Claus Haldrup
2003: Alex Rasmussen, Casper Jørgensen, Lars H. Thomsen
2002: Alex Rasmussen, Casper Jørgensen, Anders Michaelsen
2001: Alex Rasmussen, Lars Brian Nielsen, Mikkel Kristensen
2000:
1999: Henrik Hammel, Dion Åkerstrøm, Brian Dandanell
1998: Henrik Hammel, Brian Dandanell, Rene Gullach
1997: Brian Dandanell, Dion Åkerstrøm, Thue Houlberg Hansen
1996: Lars Brian Nielsen, Michael Sandstød, Brian Dandanell
1995: Henrik Hammel, Thue Houlberg Hansen, Michael Nielsen
1994: Henrik Hammel, Tayeb Braikia, Niels Poulsen
1993: Kenneth Røpke, Tayeb Braikia, Niels Poulsen
1992: Henrik Hammel, Kenneth Røpke, Tayeb Braikia
1991: Niels Poulsen, Kenneth Røpke, Henrik Hammel
1990: Kenneth Røpke, John E. Jensen, Niels Poulsen
1989: Kenneth Røpke, John E. Jensen, Niels Poulsen
1988: Kenneth Røpke, Niels Poulsen, John E. Jensen
1987: Kenneth Røpke, Niels Poulsen, Johnny Franck
1986: Kenneth Røpke, Johnny Franck, Claus Rasmussen
1985: Kenneth Røpke, Claus Rasmussen, Niels Poulsen
1984: Kenneth Røpke, Claus Rasmussen, Jørgen V. Pedersen
1983: Claus Rasmussen, Stig Larsen, Kenneth Røpke
1982: Claus Rasmussen, Stig Larsen, Kenneth Bering
1981: Claus Rasmussen, Stig Larsen, Jan Møller
1980: Claus Rasmussen, Bjarne Sørensen, Stig Larsen
1979: Bjarne Sørensen, Peter Ellegaard, Claus Rasmussen
1978: Bjarne Sørensen, Peter Ellegaard, Claus Rasmussen
1977: Bjarne Sørensen, Svend Ulstrup, Claus Rasmussen
1976: Niels Fredborg, Bjarne Sørensen, Svend Ulstrup
1975: Niels Fredborg, Bjarne Sørensen, Kim G. Svendsen
1974: Niels Fredborg, Bjarne Sørensen, Kim G. Svendsen
1973: Peder Pedersen, Niels Fredborg, Bjarne Sørensen
1972: Niels Fredborg, Peder Pedersen, Peter Hansen
1971: Peder Pedersen, Bjørn Vind, Peter Teofelius
1970: Niels Fredborg, Peder Pedersen, Bjørn Vind
1969: Niels Fredborg
1968: Niels Fredborg, Peder Pedersen, Jørgen Jensen
1967: Niels Fredborg
1966: Niels Fredborg

Sprint
2017:
Køres i BSA den 26. okt
2016: William Rimkratt-Milkowski, Morten Høeg Abel Jensen, Mathias Munk Andersen
2015: William Rimkratt-Milkowski, Jakob Joensen, Henrik Scharling
2014:
Henrik Scharling, Frederik Bohé, Mathias Munk Andersen
2013: William Rimkrat Milkowski, Mathias Lindberg, Sebastian Refsgaard
2012: Bernard Franzpötter, Frederik Bohé, Kristian Karstoft
2011: Bernhard Franzpötter, Kasper Jessen, Troels Christensen
2010: Kasper Jessen, Thore Bradtberg, Bernhard Franzpötter
2009: Kasper Jessen, Lars Brian Nielsen, Bernhard Franzpötter
2008: Kasper Jessen, Bernhard Franzpötter, Dion Åkerstrøm
2007: Kasper Jessen, Bernhard Franzpötter, Kim Franzpötter
2006: Kasper Jessen, Jesper Schack, Phillip Nielsen
2005: Kasper Jessen, Kristian Busk, Ulrik Thomsen
2004: Kasper Jessen, Henrik Nielsen, Claus Haldrup
2003: Henrik Nielsen, Niels Poulsen, Kasper Jessen
2002: Rytter diskvalificeret, Alex Rasmussen, Kim Franzpötter
2001: Lars Brian Nielsen, Bo Sommer, Mikkel Jørgensen (Lars Brian Nielsen vandt alle tre discipliner.)
2000: Dion Åkerstrøm, Bo Sommer, Jesper Damgaard
1999: Brian Dandanell, Dion Åkerstrøm, Henrik Hammel
1998: Brian Dandanell, Dion Åkerstrøm, Rene Gullach
1997: Lars Brian Nielsen, Brian Dandanell, Bo Sommer
1996: Lars Brian Nielsen, Jesper Rasmussen, Brian Dandanell
1995: Lars Brian Nielsen, Dion Åkerstrøm, Brian Dandanell
1994: Lars Brian Nielsen, Brian Dandanell, John E. Jensen
1993: Lars Brian Nielsen, Brian Dandanell, John E. Jensen
1992: Lars Brian Nielsen, John E. Jensen, Henrik Hammel
1991: Lars Brian Nielsen, Rene Gullach, Brian Dandanell
1990: Lars Brian Nielsen, Rene Gullach, Brian Dandanell
1989: Rene Gullach, Brian Dandanell, Lars Brian Nielsen
1988: Rene Gullach, Niels Poulsen, Brian Dandanell
1987: Rene Gullach, Brian Rasmussen, Niels Poulsen
1986: Rene Gullach, Johnny Franck, Niels Poulsen
1985: Rene Gullach, Brian Christensen, Kenneth Bering
1984: Henrik Salee, Brian Christensen, Jan Møller
1983: Henrik Salee, Rene Gullach, Per Iversen
1982: Henrik Salee, Rene Gullach, Brian Christensen
1981: Henrik Salee, Frank Jørgensen, Svend Aage Schmidt
1980: Henrik Salee, Frank Jørgensen, Peter Ellegaard
1979: Henrik Salee, Frank Jørgensen, Peter Langkilde
1978: Bjarne Sørensen, Henrik Salee, Peter Langkilde
1977: Bjarne Sørensen, Hanrik Salee, Svend Ulstrup
1976: Henrik Salee, Niels Fredborg, Svend Ulstrup
1975: Niels Fredborg, Bjarne Sørensen, Jan F. Pedersen
1974: Niels Fredborg, Per Fauerschou, Bjarne Sørensen
1973: Peder Pedersen, Peter Hansen, Jan F. Petersen
1972: Peder Pedersen, Niels Fredborg, Tommy Petersen
1971: Peder Pedersen, Jørgen Jensen, Tommy Petersen
1970: Peder Pedersen, Niels Fredborg, Erik Petersen
1969: Peder Pedersen, Niels Fredborg, Jørgen Jensen
1968: Niels Fredborg
1967: Jan Ingestrup
1966: Niels Fredborg
1965: Peder Pedersen
1964: Peder Pedersen
1963: Niels Fredborg
1962: Per Sarto
1961: Preben Duckert
1960: Kurt Melby
1959: Kurt Melby
1958: Kurt Melby
1957: Bengt Hjortbøl
1956: Bengt Hjortbøl
1955: Eivind Holmstrup
1954: Bengt Hjortbøl
1953: Werner Andresen
1952: Ib Vagn Hansen
1951: Ove Krogh Rants
1950: Ove Krogh Rants
1949: Axel Schandorff
1948: Axel Schandorff
1947: Axel Schandorff
1946: Axel Schandorff
1945: Ib Vagn Hansen
1944: Egon Dalbjørn
1943: Carl Koblauch
1942: Carl Koblauch
1941: Jens Petersen
1940: Rupert Christensen
1939: Kield Brask Andersen
1938: Hans Christian Nielsen
1937: Hans Christian Nielsen
1936: Heino Dissing
1935: Ejner Olesen
1934: Ejner Olesen
1933: Anker Meyer Andersen
1932: Anker Meyer Andersen
1931: Helge Harder
1930: Helge Harder
1929: Willy Gervin
1928: Willy Falck Hansen
1927: Willy Falck Hansen
1926: Willy Falck Hansen
1925: Edmund Hansen
1924: Edmund Hansen
1923: Willy Falck Hansen
1922: Oscar Guldager
1921: Intet løb
1920: Intet løb
1919: Henry Brask Andersen
1918: Henry Brask Andersen
1917: Erik Kjeldsen
1916: Erik Kjeldsen
1915: Intet løb
1914: Intet løb
1913: Erik Kjeldsen
1912: A. Halvorsen
1911: Intet løb
1910: Intet løb
1909: Intet løb
1908: Einer Uttenthal
1907: Einer Uttenthal
1906: Intet løb
1905: V. Rosenqvist
1904: Emanuel Nielsen
1903: Axel Hansen
1902: Carl V Hellemann
1901: Orla Nord
1900: Otto Michaelsen
1899: Erik Hansen
1898: Axel Jørgensen
1897: Johannes Hansen
1896: Christian Ingemann Petersen
1895: Christian Ingemann Petersen
1894: Peter Koch

Omnium
2017: Frederik Rodenberg Madsen, Lasse Norman Hansen, Julius Johansen
2016: Frederik Rodenberg Madsen, Casper Folsach, Casper P. Pedersen
2015: Casper Folsach, Daniel Hartvig, Mads Pedersen
2014:
Lasse Norman Hansen, Casper Pedersen, Alex Rasmussen
2013: Mathias Møller, Casper Folsach, Casper Pedersen
2012: Lasse Norman Hansen, Casper Folsach, Mathias Møller
2011: Michael Mørkøv, Lasse Norman Hansen, Casper Folsach
2010: Lasse Norman Hansen, Niki Byrgesen, Christian Ranneries

4 km holdforfølgelsesløb
2017: Team Giant Castelli (Casper Pedersen, Casper Folsach, Rasmus Quaade, Mikkel Bjerg), Distrikt Sjælland (Julius Johansen, Kristian Kaimer Eriksen, Arne Birkemose, Jesper Mørkøv), Aarhus (Lasse Eland, Rasmus Søgaard, Nils Lau Nyborg Broge, Jakob Frandsen)
2016: Ikke afholdt
2015: Riwal Platform Cycling Team (Casper Folsach, Casper Pedersen, Jesper Mørkøv, Kasper Linde), Distrikt Sjælland (Julius Johansen, Kristoffer Damberg, Anders Fynbo, Sebastian Hartvigsen), Distrikt Jylland/Fyn (Rasmus Quaade, Johan Tiedemann Langballe, Nicklas O. Pedersen, Morten Høeg Abel Jensen)
2014: Team Viveo-IBT Isolering (Daniel Hartvig, Martin Hammer Larsen, Henrik Scharling, Mathias Linderod), CK Aarhus (Johannes Ollerup, Andreas Holm Gylling, Johan Tiedemann Langballe, Michael Berling). Distrikt Sjælland (Lasse Jakobsen, Kim Sørensen, Kristoffer Damberg, Julius Johansen)
2013: Ikke afholdt
2012: Ikke afholdt
2011: Ikke afholdt
2010: Ikke afholdt
2009: Ikke afholdt
2008: Team GLS Pakkeshop (Michael Mørkøv, Jacob Moe, Casper Jørgensen, Nikola Aistrup), Distrikt Jylland /Fyn (Team Designa Køkken/Glud & Marstrand Horsens) (Alex Rasmussen, Jens-Erik Madsen, Michael Færk, Michael Berling) Team Energi Fyn (Daniel Kreutzfeldt, Jesper Mørkøv, Martin Lollesgaard, Martin Hansen)
2007: Team Odense Energi (Alex Rasmussen, Casper Jørgensen, Daniel Kreutzfeld, Martin Lollesgaard), Distrikt Jylland/Fyn (Jesper Mørkøv, Kasper Linde, Michael Færk Christensen, Michael Berling), Distrikt Sjælland (Michael Mørkøv, Christian Ranneries, Marc Hester, Mikkel Schiøler)
2006: Team Odense Energi (Alex Rasmussen, Casper Jørgensen, Daniels Kreutzfeld, Martin Lollesgaard), Distrikt Jylland/Fyn (Jens-Erik Madsen, Morten Christiansen, Michael Færk Christensen, Michael Schmit Larsen), Team GLS/Python Pro (Michael Mørkøv, Mikkel Schiøler, Christian Ranneries, Morten Øllegaard)
2005: Team Odense Energi (Alex Rasmussen, Michael Berling, Casper Jørgensen, Jakob Dyrgaard), Distrikt Sjælland 1 (Mads Rydicher, Ordrup CC, Thomas Kristiansen, Ordrup CC, Daniel Kreutzfeldt, NBC, Kasper Thustrup, Team GLS), Distrikt Sjælland 2 (Philip Nielsen, CK Fix, Nikola Aistrup, Ordrup CC, Jesper Mørkøv, CK Fix, Rasmus Damm, CK Fix)
2004: TEAM ODENSE ENERGI (Michael Berling, Casper Jørgensen, Alex Rasmussen og Jakob Dyrgaard), DISTRIKT SJÆLLAND (Michael Mørkøv, Bo Strand Olsen, Thomas Dalsted og Michael Demin), CYKLING ODENSE/TEAM ODENSE ENERGI (Carsten Sørensen, Kasper Jessen, Kristian Busk og Kasper Linde)
2003: GRØN SYNERGI (Casper Jørgensen, Michael Berling, Alex Rasmussen, Jakob Dyrgaard), SJÆLLAND A (Lars H. Thomsen, Michael Mørkøv, Morten Reinholdt, Marc Hester), GLUD & MARSTRAND HORSENS (Jimmy Hansen, Max Nielsen, Gøran Jensen, Michael S. Larsen)
2002: DBC 1 (Jimmy Hansen, Lars H. Thomsen, Michael S. Larsen, Morten Rejnhold), ODENSE CK 1 (Alex Rasmussen, Michael Berling, Kristian Busk, Casper Jørgensen), JYLLAND (Morten Christiansen, Jens Erik Madsen, Gøran Jensen, Max Sloth)
2001: JYLLAND/FYN A (Alex Rasmussen, Mads Christensen, Morten Christiansen, Dennis Rasmussen), SJÆLLAND A (Jimmi Madsen, Jimmy Hansen, Anders Kristensen, Jesper Damgaard), JYLLAND/FYN B (Jacob Filipowicz, Max Sloth, Jens Erik Madsen, Michael Berling)
2000: JYLLAND/FYN A (Thue Houlberg, Morten Christiansen, Jacob Filipowicz, Jens Erik Madsen), SJÆLLAND (Morten Tamstrup, Anders Kristensen, Jesper Damgaard, Janif Hecht), JYLLAND/FYN B (Dennis Rasmussen, Max Nielsen, René Lohse, Per Verdi )
1999: Team Home Jack & Jones/Jylland (Michael Sandstød, Michael Steen Nielsen, Jacob Filipowicz, Jens-Erik Madsen), Jylland/Fyn (Brian Funder, Morten Christiansen, Thue Houlberg, Nicolaj Palm Hansen), Acceptcard/ABC (Jimmi Madsen, Danny Jonasson, Jon Henriksen, Morten Tamstrup)
1998: Acceptcard (Jakob Piil, Jimmi Madsen, Tayeb Braikia, Kim Marcussen), ABC (Camillo Gravesen, Morten Tamstrup, Søren Olsen, Anders Kristensen), Jylland/Fyn II (Michael Berling, Theis Hald, Geert Brændholt, Kristian Busk Jensen)
1997: København 1 (Jimmi Madsen, Tayeb Braikia, Frederik Bertelsen, Michael Sandstød), ABC 1 (Michael Sandstød, Ronny Lerche, Kim Malling Kjær, Camillo Gravesen), Odense CK (Jakob Piil, Henrik Hammel, Jan Bo Petersen, Arv Harm)
1996: København 1 (Jimmi Madsen, Tayeb Braikia, Frederik Bertelsen, Michael Sandstød), Jylland/Fyn 2 (Jakob Piil, Henrik Hammel, Arv Harm, Dennis Rasmussen), Jylland/Fyn 1 (Morten Christiansen, Thue Houlberg Hansen, Nicolai Palm, Andreas Kloster)
1995: København (Michael Sandstød, Ronny Lerche, Frederik Bertelsen, Michael Steen Nielsen), Aarhus (Morten Christiansen, Jakob Nielsen, Nicolai Palm, Thue Houlberg Hansen), Odense (Jakob Piil, Arv Harm, Torben Weppler, Niels Sørensen)
1994: Jylland/Fyn A (Klaus Kynde, Jesper Verdi, Jakob Piil, Rud Jacobsson), Sjælland A (Jan Bo Petersen, Jimmi Madsen, Lars Otto Olsen, Michael Sandstød), Sjælland B (Michael Steen Nielsen, Hans Christian Lykkegaard, Tayeb Braikia, Flemming Kirkegaard)
1993: Sjælland A (Jan Bo Petersen, Jimmi Madsen, Lars Otto Olsen, Ken Frost), Jylland/Fyn A (Klaus Kynde, Dennis Rasmussen, Jesper Verdi, Brian Dalgaard), Sjælland B (Frederik Berthelsen, Henrik Bandsholm, Flemming Kirkegaard, Simon Tvede)
1992: København A (Jan Bo Petersen, Jimmi Madsen, Michael Sandstød, Flemming Trøigaard, Henrik Bandsholm), Jylland/Fyn A (Klaus Kynde, Tayeb Braikia, Dan Frost, Ken Frost, Martin Riis), Jylland/Fyn B (Martin Rasmussen, Niels Sørensen, Per Verdi, Jakob Piil)
1991: København A (Jan Bo Petersen, Jimmi Madsen, Michael Sandstød, Flemming Trøigaard), København B (Ronny Lerche, Ole Erichsen, Jesper Steensberg, Henrik Bandsholm), Odense (Ken Frost, Jesper Verdi, Vagn Scharling, Bo Illum)
1990: Odense (Dan Frost, Ken Frost, Peter Clausen, Jesper Verdi), DBC-Sjælland A (Jan Bo Petersen, Jimmi Madsen, Jesper Steensberg, Ole Erichsen), DBC-Sjælland B (Michael Hansen, Jørgen Bo Petersen, Henrik Hammel, Flemming Trøigaard)
1989: København A (Peter Clausen, Dan Frost, Jimmi Madsen, Jan Bo Petersen), Aarhus (Bjarne Rasmussen, Johnny Franck, Peter Meinert, Claus Thomsen), København B (Michael Sandstød, Jan G. Nielsen, Ronny Lerche, Kenneth Bering)
1988: København A (Dan Frost, Ken Frost, Peter Clausen, Lars Otto Olsen), København B (Jimmi Madsen, Jesper Steensberg, Jan G. Nielsen, Michael Sandstød), København D (Brian Dandanell, Niels Poulsen, Henrik Hammel, John E. Jensen)
1987: København A (Peter Clausen, Dan Frost, Kenneth Lyngholm, Lars Otto Olsen), København B (Kenneth Bering, Ken Frost, Jan G. Nielsen, Michael Sandstød), Aarhus (Johnny Falck, Niels Ole Hald, Lars Jensen, Frank Vang)
1986: København A (Dan Frost, Peter Clausen, Lars Otto Olsen, Kenneth Lyngholm), Odense (Johnny Franck, Klaus Kynde, Stig Larsen, Claus Rasmussen), København B (Kenneth Røpke, Jan G. Nielsen, Ken Frost, Jens Schrøder)
1985: København A (Dan Frost, Jan G. Nielsen, Kenneth Lyngholm, Lars Otto Olsen), København B (Keneth Bering, Jesper Skibby, Peter Clausen, Jens Schrøder), Odense (Stig Larsen, Henning Larsen, Mark Kubach, Claus Rasmussen)
1984: København A (Michael Marcussen, Brian Holm Sørensen, Jørgen V. Pedersen, Dan Frost), Odense (Claus Rasmussen, Henning Larsen, Stig Larsen, Mark Kubach), Aarhus (Klaus Kynde, Sonny Lundgren, Frank Wang, Johnny Franck)
1983: København A (Michael Marcussen, Jørgen V. Pedersen, Brian Holm, Dan Frost), Odense (Claus Rasmussen, Henning Larsen, Stig Larsen, Mark Kubach), København B (Jan G. Nielsen, Jens Schrøder, Lars Otto Olsen, Peter Clausen)
1982: Odense (Claus Rasmussen, Stig Larsen, Jan Møller, Henning Larsen), København (Michael Marcussen, Dan Frost, Jens Schrøder, Sten E. Jensen), København B (Peter Clausen, Lars Otto Olsen, Anders Petersen, Jørgen Falkbøll)
1981: Odense (Claus Rasmussen, Henning Larsen, Peter Ellegaard, Stig Larsen), København A (Michael Marcussen, Dan Frost, Frank Hansen, Stig Castøe), Aarhus (Karsten Kure, Jan Haagensen, Frank Jørgensen, Sonny Lundgreen)
1980: Odense (Peter Ellegaard, Claus Rasmussen, Henning Larsen, Lars Johansen), Aarhus 1 (Sonny Lundgren, Karsten Kure, Jan Møller, Torben Christensen), København (Michael Marcussen, Dan Frost, Tom Breschel, Steen E. Jensen)
1979: Odense A (Henning Larsen, Peter Ellegård, Claus Rasmussen, Lars Johansen), København A (Per Jensen, Jens Schrøder, Bjarne Sørensen, Kim Refshammer), Aarhus ( Karsten Kure, Sonny Lundgreen, Frank Jørgensen, Jan Møller)
1978: København A (Hans-Henrik Ørsted, Bjarne Sørensen, Jens Schrøder, Ivar Jakobsen), Odense (Peter Ellegaard, Henning Larsen, Claus Rasmussen, Jørgen Nielsen), København B (Kim Refshammer, Stig Castøe, Peter Oreskov, Ole Persson)
1977: København (Bjarne Sørensen, Kim G. Svendsen, Hans-Henrik Ørsted, Kim Refshammer), Odense (Claus Rasmussen, Henning Larsen, Per Andersen, Peter Ellegaard), Aarhus A (A. Aarestrup, J. Haagensen, S. Lundgreen, Karsten Kuri)
1976: Aarhus (Niels Fredborg, Gert Frank, Gunnar Asmussen, Kurt Frisch), København (Bjarne Sørensen, Kim G. Svendsen, Ivar Jakobsen, Kim Refshammer), Odense (Per Andersen, Peter Ellegaard, Evan Rasmussen, Claus Rasmussen)
1975: København A (Kim G. Svendsen, Bjarne Sørensen, Hans-Henrik Ørsted, Ivar Jakobsen), Aarhus (Niels Fredborg, Gunnar Asmussen, Jan F. Petersen, Max Strunge), København B (Kim Refshammer, Finn Clausen, Rene Bachau, Bent L. Petersen)
1974: Aarhus A (Niels Fredborg, Gunnar Asmussen, Jørn Lund, Jan F. Petersen), København A (Kim G. Svendsen, Ivar Jakobsen, Bjarne Sørensen, Jens Collitz), København B (Jørgen Bro Christiansen, Kim Refshammer, Kent Brunstedt, Henrik Salee)
1973: København A (Reno B. Olsen, Ivar Jakobsen, Bjarne Sørensen, Finn Clausen), Odense (Evan Rasmussen, Per Andersen, Claes Larsen, Jørgen Lønsmann), Aarhus (Jan F. Petersen, Niels Fredborg, Allan Hillers, Anker Wonsyld)
1972: København A (Reno B. Olsen, Bent L. Pedersen, Svend Erik Bjerg, Per Lyngemark), Aarhus (Gunnar Asmussen, Niels Fredborg, Gunnar Jonsson, Thorkild Berg), København B (Jørgen Bro Christiansen, Per Ovesen, Finn Clausen, John Zangenberg)
1971: Aarhus (Niels Fredborg, Gunnar Asmussen, Gunnar Jonsson, Povl Nielsen), København (Reno B. Olsen, Bent L. Pedersen, Peter Teofelius, Ulrich Nedergård), Odense A (Poul G. Hansen, Jan Jensen, Tage Christiansen, Poul E. Hansen)
1970: Aarhus (Gunnar Asmussen, Niels Fredborg, Gunner Jonsson, Poul Nielsen), København (John Zangenberg, Peter Teofelius, Bjørn Vind, Jørgen B. Christiansen), Odense (Poul G. Hansen, Steen Bak Christensen), Allan Poulsen, Jan Jensen)
1969: Aarhus (Niels Fredborg, Gunnar Asmussen, Gunnar Jonsson, Poul Nielsen), København A (Peder Pedersen, Per Lyngemark, Jørgen Lønsmann, Bent L. Pedersen), København B (Benny Andersen, Bjørn Persson, John Zangenberg, Flemming W. Pedersen)
1968: København (Mogens Frey, Reno B Olsen, Per Lyngemark, Peder Pedersen)
1967: København (Jan Ingestrup, Reno B Olsen, Preben Isaksson, Erling Laursen)
1966: København (Jan Ingestrup, Reno B Olsen, Preben Isaksson, Erling Laursen)
1965: Odense (Kaj E Jensen, Erik G Hansen, Jørgen Lønsmann, Ove Petersen)
1964: København (Preben Isaksson, Kurt Vid Stein, Morgens Frey, Bent Hansen)
1963: København (Preben Isaksson, Kurt Vid Stein, Morgens Frey, Bent Hansen)
1962: København (Bent Hansen, Preben Isaksson, Kurt Vid Stein, Ib Reenberg)

40 km pointløb
2017: Casper Folsach, Niklas Larsen, Julius Johansen
2016: Casper Folsach, Niklas Larsen, Jesper Mørkøv
2015: Lasse Norman Hansen, Casper Folsach, Casper Pedersen
2014: Casper Folsach, Casper Pedersen, Simon Bigum
2013: Jesper Mørkøv, Casper Folsach, Alex Rasmussen
2012: Lasse Norman Hansen, Emil Wang, Magnus Bak Klaris
2011: Lasse Norman Hansen, Marc Hester, Jesper Mørkøv
2010: Jesper Mørkøv, Lasse Norman Hansen, Jens-Erik Madsen
2009: Daniel Kreutzfeldt, Christian Ranneries, Michael Berling
2008: Michael Mørkøv, Alex Rasmussen, Jesper Mørkøv
2007: Alex Rasmussen, Michael Mørkøv, Casper Jørgensen
2006: Michael Mørkøv, Alex Rasmussen, Michael Smith Larsen
2005: Alex Rasmussen, Casper Jørgensen, Michael Berling
2004: Michael Mørkøv, Michael Berling, Jens Erik Madsen
2003: Jimmy Hansen, Morten Christiansen, Max Nielsen
2002: Lars H. Thomsen, Jens Erik Madsen, Michael Berling
2001: Jimmi Madsen, Dennis Rasmussen, Jesper Damgaard
2000: Anders Kristensen, Tayeb Braikia, Jimmi Madsen
1999: Michael Sandstød, Jimmi Madsen, Jakob Piil
1998: Jimmi Madsen, Tayeb Braikia, Ronny Lerche
1997: Michael Sandstød, Jimmi Madsen, Frederik Bertelsen
1996: Michael Sandstød, Tayeb Braikia, Ronny Lerche
1995: Jimmi Madsen, Jakob Piil, Klaus Kynde
1994: Jakob Piil, Ronny Lerche, Michael Steen Nielsen
1993: Ken Frost, Klaus Kynde, Jakob Piil
1992: Klaus Kynde, Flemming Trøigaard, Dan Frost (50 km)
1991: Jan Bo Petersen, Ken Frost, Jimmi Madsen (50 km)
1990: Ken Frost, Claus Thomsen, Michael Hansen (50 km)
1989: Dan Frost, Jan Bo Petersen, Morten Rasmussen (50 km)
1988: Ken Frost, Michael Hansen, Dan Frost (50 km)
1987: Dan Frost, Kenneth Bering, Michael Sandstød (50 km)
1986: John Niclasson, Ken Frost, Klaus Kynde (50 km)
1985: Jesper Skibby, Jens Schrøder, Stig Larsen (50 km)
1984: Michael Marcussen, Jørgen V. Pedersen, Dan Frost (50 km)
1983: Dan Frost, Michael Marcussen, Jørgen V. Pedersen (50 km)
1982: Dan Frost, Michael Marcussen, Stig Larsen (50 km)
1981: Mads Vagnby, Frank Hansen, Michael Marcussen (50 km)
1980: Niels R. Pedersen, Michael Marcussen, Jens Schrøder (50 km)
1979: Claus Rasmussen, Niels R. Pedersen, Kurt Frisch (50 km)
1978: Hans-Henrik Ørsted, Jørgen Nielsen, Claus Rasmussen (50 km)
1977: Bjarne Sørensen, Kim Refshammer, Svend Ulstrup (50 km)

Keirin
1999: Brian Dandanell, Dion Åkerstrøm, Bo Sommer
1998: Dion Åkerstrøm, Bo Sommer, Henrik Hammel
1997: Lars Brian Nielsen, Brian Dandanell, Dion Åkerstrøm
1996: Lars Brian Nielsen, Brian Dandanell, Dion Åkerstrøm
1995: Lars Brian Nielsen, Brian Dandanell, Dion Åkerstrøm
1994: Henrik Hammel, Lars Brian Nielsen, Brian Dandanell

15 km scratch
2017: Niklas Larsen, Casper Folsach, Julius Johansen
2016: Casper Folsach, Nicklas Larsen, Casper P. Pedersen
2015: Jesper Mørkøv, Casper Folsach, Casper Pedersen
2014: Casper Folsach, Casper Pedersen, Simon Bigum
2013: Niki Byrgesen, Casper Folsach, Casper Pedersen
2012: Jesper Mørkøv, Elias Helleskov Busk, Lasse Norman Hansen
2011: Marc Hester, Lasse Norman Hansen, Casper Folsach
2010: Jens-Erik Madsen, Matias Greve, Michael Smith Larsen
2009: Daniel Kreutzfeldt, Christian Ranneries, Jens-Erik Madsen
2008: Michael Mørkøv, Jesper Mørkøv, Alex Rasmussen
2007: Casper Jørgensen, Philip Nielsen, Daniel Kreutzfeldt
2006: Casper Jørgensen, Morten Christiansen, Michael Mørkøv
2005: Jakob Dyrgaard, Kasper Linde, Michael Berling
2004: Casper Jørgensen, Alex Rasmussen, Jens Erik Madsen

50 km parløb
2017:
Køres i Odense den 29. dec 2017
2016:
Casper Folsach/Frederik Rodenberg Madsen, Jesper Mørkøv/Marc Hester, Casper Pedersen/Niklas Larsen
2015: Michael Mørkøv/Alex Rasmussen, Simon Bigum/Jacob Mørkøv, Christian Nykvist Larsen/Andreas Stokbro
2014:
Casper Folsach / Lasse Norman, Alex Rasmussen / Michael Mørkøv, Simon Bigum / Elias H. Busk
2013: Michael Mørkøv/Alex Rasmussen, Lasse Norman/Mathias Krigbaum, Casper Folsach/Mathias Møller
2012: Lasse Norman Hansen/Michael Mørkøv, Mathias Krigbaum/Jonas Poulsen, Marc Hester/Jesper Mørkøv
2011: Marc Hester/Jesper Mørkøv, Sebastian Lander/Michael Smith Larsen, Frederik Schwartz/Casper Degn Larsen
2010: Michael Mørkøv/Alex Rasmussen, Marc Hester/Jens-Erik Madsen, Christian Ranneries/Niki Byrgesen
2009: Michael Mørkøv/Alex Rasmussen, Sebastian Lander/Michael Færk Christensen, Jesper Mørkøv/Marc Hester
2008: Michael Mørkøv/Alex Rasmussen, Christian Ranneries/Jesper Mørkøv, Phillip Nielsen/Mads Rydicher
2007: Michael Mørkøv/Alex Rasmussen, Casper Jørgensen/Jens-Erik Madsen, Michael Berling/Michael Smith Larsen
2006: Alex Rasmussen/ Michael Mørkøv, Michael Berling/ Morten Christiansen, Thomas Kristiansen/ Mads Rydicher
2005: Alex Rasmussen/ Michael Berling, Michael Mørkøv/ Marc Hester, Jens-Erik Madsen/ Michael Smith Larsen
2004: Alex Rasmussen/ Michael Berling, Jens-Erik Madsen/ Michael Smith Larsen, Jacob Dyrgaard/ Marc Hester Hansen
2003: Michael S. Larsen/ Martin Pedersen, Michael Berling/ Alex Rasmussen, Morten Rejnhold/ Jens Erik Madsen
2002: Jimmy Hansen/ Morten Christiansen, Jens Erik Madsen/ Lars Frederiksen, Morten Rejnhold/ Mads Bugge Andersen
2001: Jimmi Madsen/ Mads Christensen, Jimmy Hansen/ Anders Kristensen, Morten Christiansen/ Dennis Rasmussen
2000: Jimmi Madsen/Jakob Piil, Anders Kristensen/Jimmy Hansen, Morten Christiansen/Tayeb Braikia
1999: Jimmi Madsen/Michael Sandstød, Jakob Piil/Michael Steen Nielsen, Morten Christiansen/Brian Funder
1998: Ronny Lerche/Jimmy Hansen, Tayeb Braikia/Jakob Piil, Michael Sandstød/Jimmi Madsen
1997: Michael Sandstød/Jakob Piil, Tayeb Braikia/Michael Steen Nielsen, Mads Bugge Andersen/Flemming Kirkegaard
1996: Jens Veggerby/Jimmi Madsen, Tayeb Braikia/Michael Steen Nielsen, Ronny Lerche/Mars Jacobsen
1995: Jakob Piil/Lars Otto Olsen, Jens Veggerby/Jimmi Madsen, Frederik Bertelsen/Michael Steen Nielsen

Tandem
1973: Niels Fredborg/Gert Frank, Peder Pedersen/Poul Hedegård Holm, Peter Hansen/Bjarne Sørensen
1972: Niels Fredborg/Gunnar Jonsson, Peder Pedersen/Poul Hedegård Holm, Svend Ulstrup/Bjarne Sørensen
1971: Niels Fredborg/Gunnar Jonsson, Jens Jørn Jensen/Jan F. Petersen, Freddy Svendsen/Tom Frederiksen
1970: Niels Fredborg/Gunnar Jonsson, Poul G. Hansen/Allan Poulsen, Tom Frederiksen/Freddy Svendsen
1969: Niels Fredborg/Gunnar Jonsson
1968: Niels Fredborg/Per Sarto
1967: Niels Fredborg/Per Sarto
1966: Niels Fredborg/Per Sarto

Dansk mil
1921: Henry Brask Andersen
1920: Intet løb
1919: Johan Normann Hansen
1918: Henry Brask Andersen
1917: Erik Kjeldsen
1916: Georg Clausen
1915: Intet løb
1914: Intet løb
1913: Intet løb
1912: A. Halvorsen
1911: Intet løb
1910: Intet løb
1909: Intet løb
1908: Einar Uttenthal
1907: Alfred Moslund
1906: Emanuel Nielsen
1905: V. Rosenqvist
1904: J. P. Hansen
1903: Axel Hansen
1902: Axel Hansen
1901: Einar Mortensen
1900: Erik Hansen
1899: Erik Hansen
1898: Erik Hansen
1897: Sven Hansen
1896: Sven Hansen
1895: Christian Ingemann Petersen
1894: Sven Hansen
1893: Sven Hansen
1892: Sven Hansen
1891: Franz Bauer
1890: Christian Ingemann Petersen
1889: Christian Ingemann Petersen

100 km med pace
1899: D. Højgaard
1898: Axel Dahl
1897: Ingvald Olesen
1896: Christian Ingemann Petersen

Damer DM:

3 km. indiv. forfølgelsesløb:
2017: Trine Schmidt, Julie Leth, Amalie Winther Olsen
2016: Amalie Dideriksen, Trine Schmidt, Amalie Winther Olsen
2015: Michelle Lauge Quaade, Julie Leth, Emma Norsgaard
2014: Kamilla Sofie Vallin, Amalie Winther Olsen, Wickie Birkholm
2013: Amalie Dideriksen, Julie Leth, Rikke Lønne 
2012: Kamilla Sofie Valin, Julie Leth, Amalie Dideriksen
2011: Kamilla Sofie Valin, Cathrine Grage, Michelle Lauge
2010: Julie Leth, Michelle Lauge, Kamilla Sofie Valin
2009: Trine Schmidt, Julie Leth, Kamilla Sofie Valin
2008: Michelle Lauge, Julie Leth, Kamilla Sofie Valin
2007: Trine Schmidt, Michelle Lauge, Julie Leth
2006: Mie Bekker Lacota, Trine Schmidt, Linda Villlumsen
2005: Maria Bornak, Trine Schmidt, Astrid Narud
2004: Pernille L. Jakobsen, Mie Bekker Lacota, Maja W. Adamsen
2003: Pernille L. Jakobsen, Trine S. Hansen, Maja W. Adamsen
2002: Pernille L. Jakobsen, Mette Fischer Andreasen, Rikke Sandhøj
2001: Pernille L. Jakobsen, Mette Fischer Andreasen, Henriette Frederiksen
2000: Pernille L. Jakobsen, Mette Fischer Andreasen, Mikka Hansen
1999: Pernille L. Jakobsen, Rikke Sandhøj, Mette F. Andreasen
1998: Anne Krog, Pernille L Jakobsen, Betina B. Jensen
1997: Ann Svendsgaard, Pernille L. Jakobsen, Jette Drachmann
1996: Pernille L. Jakobsen, Ann Svendsgaard, Helle Bulow
1995: Rikke Sandhøj, Pernille L. Jakobsen, Melina Rasmussen
1994: Hanne Malmberg, Helene Søgaard, Maiken Jørgensen
1993: Hanne Malmberg, Sanne Schmidt, Helene Søgaard
1992: Hanne Malmberg, Maiken Jørgensen, Karen Jacobsen
1991: Hanne Malmberg, Lona Munck, Rikke Sandhøj
1990: Lona Munck, Helle Sørensen, Sanne Lassen
1989: Lona Munck, Helle Sørensen, Hanne Malmberg
1988: Lona Munck, Hanne Malmberg, Susanne Svendsen
1987: Helle Sørensen
1986: Helle Sørensen
1985: Lona Munck
1984: Pernille Jørgensen

Sprint:
2017: Amalie Winther Olsen, Anika Rasmussen, Kirsten Herup Søvang
2016: Amalie Dideriksen, Amalie Winther Olsen, Janni Bormann
2015: Emma Norsgaard, Michelle Lauge Quaade, Amalie Winther Olsen
2014: Janni Bormann, Michelle Lauge Quaade, Amalie Winther Olsen
2013: Amalie Dideriksen, Janni Bormann, Julie Leth
2012: Amalie Didriksen, Julie Leth, Kamilla Sofie Valin
2011: Michelle Lauge, Julie Leth, Amalie Didriksen
2010: Michelle Lauge, Kamilla Sofie Valin, Amalie Dideriksen
2009: Julie Leth, Kamilla Sofie Valin, Camilla Juel Jensen
2008: Michelle Lauge, Julie Leth, Pernille Ott Frendorf
2007: Mie Bekker Lacota, Michelle Lauge, Trine Schmidt
2006: Mie Bekker Lacota, Maria Bornak, Trine Schmidt
2004: Pernille L. Jakobsen, Mie Bekker Lacota, Maria Bornak
2003: Pernille L. Jacobsen, Mie Bekker Lacota, Trine S. Hansen
2002: Pernille L. Jakobsen, Rikke Sandhøj, Mette Fischer Andreasen
2001: Pernille L. Jakobsen, Mette Fischer Andreasen, Anne Line Jensen
2000: Ikke afholdt
1999: Jette Drachmann, Pernille L. Jakobsen, Mette F. Andreasen
1998: Jette Drachmann, Anne Krog, Pernille L. Jakobsen
1997: Jette Drachmann, Anne Marie Verdi, Maria Hjorthøj
1996: Jette Drachmann, Tina Lildal-Jensen, Anne Marie Verdi
1995: Jette Drachmann, Tina Lildal-Jensen, Pernille L. Jakobsen
1994: Rikke Sandhøj, Jette Drachmann, Pernille L. Jakobsen
1993: Rikke Sandhøj, Christina Havn, Helene Søgaard
1992: Rikke Sandhøj, Karina Lunnsgaard, Maiken Jørgensen
1991: Rikke Sandhøj, Christina Spiegelhauer, Karina Lundsgaard
1990: Rikke Sandhøj, Sanne Lassen, Christina Havn
1989: Lona Munck, Christina Havn, Rikke Sandhøj
1988: Lona Munck, Susanne Svendsen, Rikke Sandhøj
1987: Lona Munck
1986: Lona Munck
1985: Lona Munck
1984: Lona Munck

Omnium
2017: Amalie Dideriksen, Trine Schmidt, Amalie Winther Olsen
2016: Amalie Dideriksen, Trine Schmidt, Amalie Winther Olsen
2015: Michelle Lauge Quaade, Emma Norsgaard, Amalie Winther Olsen
2014:
Amalie Dideriksen, Amalie Winther Olsen, Wickie Birkholm
2013:
2012: Amalie Dideriksen, Kamilla Sofie Vallin, Janni Bormann    
2011: Julie Leth, Michelle Lauge, Kamilla Sofie Valin
2010: Michelle Lauge, Julie Leth, Kamilla Sofie Valin

500 m. med fast start
1999: Jette Drachmann, Rikke Sandhøj, Pernille L. Jakobsen
1998: Jette Drachmann, Pernille L. Jakobsen, Anne Krog
1997: Jette Drachmann, Anne Marie Verdi, Pernille L. Jakobsen
1996: Jette Drachmann, Pernille L. Jakobsen, Anne Marie Verdi
1995: Rikke Sandhøj, Jette Drachmann, Tina Lildal-Jensen
1994: Rikke Sandhøj, Jette Drachmann, Helene Søgaard
1993: Rikke Sandhøj, Christina Havn, Helene Søgaard
1992: Hanne Malmberg, Rikke Sandhøj, Maiken Jørgensen (1000 meter)
1991: Lona Munck, Rikke Sandhøj, Sanne Lassen (1000 meter)
1990: Lona Munck, Rikke Sandhøj, Helle Sørensen (1000 meter)
1989: Lona Munck, Rikke Sandhøj, Heller Sørensen (1000 meter)

Pointløb:
2017: Julie Leth, Amalie Winther Olsen, Tusnelda Svanholmer
2016: Amalie Dideriksen, Trine Schmidt, Amalie Winther Olsen
2015: Emma Norsgaard, Michelle Lauge Quaade, Julie Leth
2014: Janni Bormann, Michelle Quaade, Amalie Winther Olsen
2013: Amalie Dideriksen, Julie Leth, Michelle Lauge 
2012: Amalie Dideriksen, Kamilla Sofie Vallin, Britt Lauenborg
2011: Amalie Didriksen, Julie Leth, Michelle Lauge
2010: Julie Leth, Michelle Lauge, Kamilla Sofie Valin
2003: Pernille L. Jacobsen, Mie Bekker Lacota, Trine S. Hansen
1999: Rikke Sandhøj, Pernille L. Jakobsen, Mette F. Andreasen
1998: Pernille L. Jakobsen, Ann Svendsgaard, Jette Drachmann
1997: Pernille L. Jakobsen, Ann Svendsgaard, Jette Drachmann
1996: Rikke Sandhøj, Pernille L. Jakobsen, Ann Svendsgaard
1995: Rikke Sandhøj, Ann Mathiesen, Pernille L. Jakobsen
1994: Rikke Sandhøj, Helene Søgaard, Sanne Schmidt

 

Scratch:
2017: Trine Schmidt, Amalie Winther Olsen, Julie Leth
2016: Amalie Dideriksen, Trine Schmidt, Amalie Winther Olsen
2015: Michelle Lauge Quaade, Emma Norsgaard, Amalie Winther Olsen
2014: Kamilla Sofie Vallin, Amalie Winther Olsen, Michelle Quaade
2013: Amalie Dideriksen, Julie Leth, Janni Bormann  
2012: Amalie Dideriksen, Kamilla Sofie Vallin, Janni Bormann 
2011: Amalie Didriksen, Michelle Lauge, Kamilla Sofie Valin
2010: Julie Leth, Michelle Lauge, Kamilla Sofie Valin
2009: Julie Leth, Trine Schmidt, Camilla Juel Jensen
2008: Julie Leth, Michelle Lauge, Camilla Juel Jensen
2007: Trine Schmidt, Camilla Juel Jensen, Mie Bekker Lacota
2006: Mie Bekker Lacota, Maria Bornak, Trine Schmidt
2004: Trine S. Hansen, Mie Bekker Lacota, Maria Bornak